Zamknij
REKLAMA

Może być jeszcze lepiej. Oto, co mówią przed startem w Japonii

08:43, 24.11.2016 | Informacja prasowa
Skomentuj Natalia i Maksym przygotowują się do startu w zawodach w Nagano Fot. Tomasz Berent
REKLAMA

Mistrzowie Polski w tańcach na lodzie, Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, po udanym występie w Cup of China, szykują się do ostatnich zawodów z cyklu Grand Prix zawodów – NHK Trophy w japońskim Sapporo. Wywalczony w Chinach rekord życiowy pary za oba tańce – 150,78 punktów, pozwala mieć duże nadzieje związane z występem łyżwiarzy w Japonii.

Cup of China, czyli debiut naszej pary w prestiżowym cyklu Grand Prix, okazał się bardzo udany. I pomimo kontuzji Maksyma, parze udało się wywalczyć najlepszy w dotychczasowej karierze wynik końcowy za oba tańce, dając im piąte miejsce tych zawodów. 

[ZT]3115[/ZT]

W najbliższy weekend para Kaliszek-Spodyriev wystąpi w NHK Trophy, także zaliczanym do prestiżowych zawodów cyklu Grand Prix. Będą to ostatnie zawody cyklu w tym sezonie łyżwiarskim. Taniec krótki nasi zawodnicy pojadą w sobotę, 26 listopada, natomiast w niedzielę, 27 listopada, wystąpią w tańcu dowolnym.

- Po niedzielnym odpoczynku, trzy kolejne dni poświeciliśmy na treningi w Pekinie, podczas których staraliśmy się skorygować wszystkie błędy jakie popełniliśmy na treningach i podczas startu w  Chinach – mówi Sylwia Nowak – Trębacka, trenerka pary. 

Na całe szczęście Maks czuje się już coraz lepiej. Przypomnijmy, że przed kilkoma tygodniami nabawił się ciężkiej kontuzji dłoni na jednym z treningów. 

- Palce Maksa już prawie się zagoiły jednak wciąż brakuje pełnej sprawności lewej dłoni.  Mimo to w Japonii chcielibyśmy zaprezentować dwa bezbłędne programy i porwać zwariowaną na punkcie łyżwiarstwa, japońską publiczność do wspólnego tańca. A gdyby udało się przy tym poprawić nasze wyniki punktowe, to już będzie to dla nas wielką nagrodą za ciężką pracę i niemalże pełnią szczęścia – dodaje Natalia Kaliszek. 

Zawodnicy toruńskiego Axla startują: 

- z tańcem krótkim w sobotę 26.11 o godz. 12.45 czasu japońskiego (godz.4.45 czasu polskiego)

- z tańcem dowolnym w niedzielę 27.11 o godz. 11.45 czasu japońskiego (godz.3.45 czasu polskiego)

Z powodu innej strefy czasowej występy polskiej pary w Japonii będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport w retransmisji:

- niedziela, 27.11.2016  – taniec dowolny, g. 11:05 (retransmisja)

- czwartek, 1.12.2016    – taniec dowolny, g. 13:15 (powtórka)

(Informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%