Zamknij

Siatkarz związany z Toruniem nadal w grze o mundial. Trener go nie skreślił!

10.45, 09.08.2022 A.J.
Skomentuj fot. Agnieszka Bielecka
REKLAMA

Świetna informacja dla fanów siatkówki nie tylko z Torunia ale i całego kraju. Wielka gwiazda tego sportu może pomóc naszej reprezentacji na zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Świata. 

Przez wielu ekspertów uznawany jest za jednego z najlepszych a nawet najlepszego siatkarza na świecie. Od 2019 roku reprezentuje również barwy reprezentacji Polski. Chodzi o Wilfredo Leona, który ma wiele wspólnego z naszym Toruniem.

29-letni siatkarz urodzony na Kubie, ma również polskie obywatelstwo i od 3 lat reprezentuje nasze barwy. Leon mówi po polsku, jego żona Małgorzata jest polką  (pochodząca spod Torunia). Siatkarz jest też właścicielem klubu siatkarskiego Anioły Toruń, w naszym mieście ma też swoją akademię siatkówki dla dzieci. 

Obecnie 29-letni siatkarz reprezentuje barwy włoskiej Sir Safety Perugia. Jeszcze kilka tygodni temu wydało się, że względu na kontuzję i operację przyjmujący może nie wystąpić na zbliżających się Mistrzostwach Świata. Jednak jest spora nadzieja na jego występ o czym poinformował sam siatkarz kilka dni temu.

 

Siatkarz wciąż w grze o mundial 

W poniedziałek 8 sierpnia trener biało-czerwonych Nikola Grbić wybrał listę 15 siatkarzy, którzy mogą liczyć na grę w siatkarskim mundialu. Z tej grupy trener będzie musiał skreślić jeszcze jednego zawodnika. Na turniej może zabrać 14 siatkarzy. Teraz szkoleniowiec skreślił Karola Butryna, Bartosza Bednorza i Jana Firleja.

W grze pozostał Wilfredo Leon.

- Wilfredo trenuje zgodnie ze swoim programem, nie jest jeszcze gotowy do uczestniczenia w treningu w ustawieniach 6 na 6. Jest pełnoprawnym członkiem naszej grupy, polskiej reprezentacji. Cieszymy się, że jest z nami. Mamy okazję widzieć jak przebiega jego powrót do normalnej dyspozycji. Czy zdąży przed MŚ? Zobaczymy pod koniec tego tygodnia

- powiedział polski szkoleniowiec

 

Impreza której współgospodarzem będzie Polska odbędzie się od 26 sierpnia do 11 września.

 

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

Fan Fan

2 0

A co on ma wspólnego z Toruniem a zwłaszcza z Polską? Farbowany list 11:12, 09.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DD=DNODD=DNO

2 0

Kożuchowska, Denis i teraz pseudo Polak... Oj Jóźwiak, zamiast o Camerimage to wyciągasz takie *%#)!& 13:08, 09.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HehHeh

2 0

To że się ożenił z Polką i dostał obywatelstwo nie czyni go Polakiem... Jest po prostu obcokrajowcem ożenionym z Polką i tyle. 14:51, 09.08.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

NergalNergal

0 1

Lepiej mówi po Polsku niż Ty PiSiorku 14:59, 09.08.2022


HehHeh

1 0

Nie jestem PISiorkiem jak sądzisz ale Ty chyba jesteś POtłukiem - tak sądzę po Twoim wpisie.A co do mojej polszczyzny, coś nie tak z gramatyką czy ortografią,czegoś nie zrozumiałeś? 19:08, 09.08.2022


0%