Zamknij

Siatkarz związany z Toruniem pojedzie na MŚ? Jest w szerokiej kadrze!

Adam Jóźwiak Adam Jóźwiak 15.28, 25.07.2022 A.J. Aktualizacja: 16.15, 25.07.2022
Skomentuj fot. Agnieszka Bielecka
REKLAMA

Przez wielu ekspertów uznawany jest za jedno z najlepszych a nawet najlepszego siatkarza na świecie. Od 2019 roku reprezentuje również barwy reprezentacji Polski. Chodzi o Wilfredo Leona, który ma wiele wspólnego z naszym Toruniem. A teraz może też pojechać na siatkarskie MŚ i walczyć z naszą kadrą o trzeci z rzędu tytuł mistrzów świata.

29-letni siatkarz urodzony na Kubie, ma również polskie obywatelstwo i od 3 lat reprezentuje nasze barwy. Leon mówi po polsku, jego żona Małgorzata jest polką  (pochodząca spod Torunia).

Z tej racji siatkarz często bywa w naszym mieście.

[ZT]39547[/ZT]

Kilka dni temu Leon znów pojawił się w naszym mieście aby poprowadzić zajęcia dla dzieci.

 

Obecnie 29-letni siatkarz reprezentuje barwy włoskiej Sir Safety Perugia. Jeszcze kilka tygodni temu wydało się, że względu na kontuzję i operację przyjmujący może nie wystąpić na zbliżających się Mistrzostwach Świata. Impreza której współgospodarzem będzie Polska odbędzie się od 26 sierpnia do 11 września. Jednak Leon znalazł się w szerokiej kadrze na tej turniej. 

Więcej o tym można przeczytać TUTAJ.

Warto przypomnieć, że reprezentacja biało-czerwonych bez Wilfredo Leona zdobyła w niedzielę 24 lipca brązowy medal w rozgrywkach Ligi Narodów. Z kolei sam Leon może się pochwalić dwoma brązowymi medalami Mistrzostwa Europy z naszą kadrą a także srebrnym krążkiem w Pucharze Świata i Lidze Narodów. 

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%