Zamknij
REKLAMA

Świetny początek sezonu, fachowcy zachwyceni ich tańcem. Kolejne zawody już niebawem (WIDEO)

12:45, 04.10.2016 | Michał Malinowski, Informacja prasowa
Skomentuj Natalia i Maksym to w tej najlepsza polska para taneczna Fot. Tomasz Berent
REKLAMA

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev po udanych startach i zebraniu ponad 146 punktów, zajęli 4. miejsce w silnie obsadzonym Memoriale Ondrej Nepela rozgrywanym w dniach 29 września – 1 października 2016 w Bratysławie. Zawody te były jednym z trzech występów naszej pary w ramach ISU Challenger Series w tegorocznym sezonie.

Po programie krótkim, w którym rytmami obowiązującymi w tym sezonie są blues i hip-hop,  para uzyskała wynik 60.24 pkt i zajmowała 5.miejsce, poprawiając tym samym swój najlepszy życiowy rezultat z ubiegłego roku. Wszystkie elementy techniczne zostały docenione przez sędziów za wykonanie, co zwiększyło wartość bazową oceny technicznej prawie o 5 pkt.

[ZT]1281[/ZT]

Szeroko komentowana i nagrodzona przez publiczność brawami była zmiana stroju, jaka dokonała się w trakcie programu krótkiego Natalii i Maksyma. Najlepszy polski duet, za obowiązkowe kroki Midnight Bluesa uzyskał poziom 3 a za Twizzle i podnoszenie poziom 4. Ostatecznie z wynikiem 146.86 zajęli bardzo dobre, czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej zawodów.

Jak ocenia trenerka Sylwia Nowak-Trębacka, pracy wymagają jeszcze sekwencje kroków w obu programach, za które w Bratysławie Polacy uzyskali 2 poziomy trudności. Cieszy natomiast fakt, że tańcem do muzyki z filmu „Dirty Dancing”, nasi reprezentanci porwali publiczność zebraną w hali sportowej w Bratysławie. Każde z podnoszeń, piruety nagradzane były przez publiczność brawami, przy okazji zdobywając dodatkowe punkty za jakość wykonania. Wielu obserwatorów i znawców łyżwiarstwa podkreślała piękny styl wykonania stawiając go za przykład tańca na lodzie.

Zawody wygrała para taneczna: Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (RUS / 178.84) w tańcu krótkim (z jednym poziomem 4 za podnoszenie) plasowali się na miejscu drugim, w tańcu dowolnym (z czterema poziomami 4, za podnoszenia i Twizzle) poprawili swoje notowania i zagarnęli złoto. Kolejnym startem pary Kaliszek-Spodyriev będzie Finlandia Trophy (w ramach ISU Challanger) rozpoczynający się już 6 października.

(Michał Malinowski, Informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%