Zamknij
REKLAMA

Wielka impreza sportowa w Toruniu coraz bliżej. Kto się pojawi?

09:44, 20.11.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Nadesłana
REKLAMA

Wielka impreza sportowa w Toruniu coraz bliżej. Kto się pojawi?

Na ten moment czeka wielu – nie tylko polskich – lekkoatletów. 4 marca 2021 roku w Toruniu mają rozpocząć się halowe mistrzostwa Europy, które będą pierwszą wielką imprezą lekkoatletyczną od ubiegłorocznych mistrzostw świata w Dausze. W ostatnich dniach przygotowania do organizacji mistrzostw sprawdzali delegaci European Athletics.

– Widać, że Toruń jest bardzo dobrze przygotowany do mistrzostw. Widać doświadczenie wynikające z organizacji wielkich imprez lekkoatletycznych. Jestem optymistą i całkowicie wierzę w to, że uda nam się przeprowadzić w marcu halowe mistrzostwa Europy – mówi dyrektor European Athletics Christian Milz.

W przyszłym roku – nie tylko zimą – region kujawsko-pomorski będzie prawdziwą stolicą lekkoatletyki.

– Zaczynamy od Copernicus Cup, czyli mitingu, podczas którego w zeszłym roku Armand Duplantis pobił rekord świata w skoku o tyczce. Później czekają nas halowe mistrzostwa Polski i wreszcie impreza, na którą wszyscy czekamy, czyli halowe mistrzostwa Europy – mówi Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki i główny organizator wszystkich trzech zimowych imprez lekkoatletycznych.

Copernicus Cup zaplanowany jest na 17 lutego, halowe mistrzostwa Polski na 20-21 lutego, a halowe mistrzostwa Europy mają odbyć się w pierwszy weekend marca. Organizację wsparły m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i miasto Toruń.

– Całe lekkoatletyczne środowisko z utęsknieniem czeka szczególnie na tę ostatnią imprezę, bo przecież od mistrzostw świata w Dausze zawodnicy nie mieli okazji do rywalizacji o medale podczas imprezy tak wysokiej rangi. W ciągu miesiąca w Arenie Toruń zorganizujemy więc trzy wielkie lekkoatletyczne zawody – wyjaśnia Wolsztyński.

Już dziś wiadomo, że do Torunia przyjedzie cała europejska czołówka. Wprawdzie o konkretnych nazwiskach nie można jeszcze mówić, ale do organizatorów już wpłynęły pierwsze zgłoszenia.

– One pokazują, że głód rywalizacji jest ogromny, bo właściwie wszyscy chcą pojawić się w Arenie Toruń – mówi organizator mistrzostw.

Wiadomo, że mistrzostwa zostaną przeprowadzone w ścisłym reżimie sanitarnym, dostosowanym do aktualnej sytuacji związanej z zagrożeniem zakażeniem wirusem SARS-Cov-2.

– Robimy wszystko, by zgodnie z przepisami sanitarnymi zorganizować największą imprezę sportową od czasu wybuchu pandemii. Z przedstawicielami European Athletics rozmawialiśmy bardzo dużo o procedurach bezpieczeństwa, bo wiadomo, że to jest najważniejsze – mówi szef Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Organizatorzy mistrzostw marzą, że uda się – choćby w niewielkiej liczbie – wpuścić na trybuny Areny Toruń kibiców.

– Nasz obiekt przecież słynie ze wspaniałej atmosfery, którą znamy choćby z ORLEN Copernicus Cup z poprzednich lat, a podczas mistrzostw Europy byłoby z pewnością równie fantastycznie. Ale oczywiście jesteśmy gotowi na wszystkie rozwiązania, także to, że kibiców na trybunach zabraknie – dodaje Krzysztof Wolsztyński.

Polska do tej pory tylko raz organizowała halowe mistrzostwa Europy. W 1975 rywalizujących o medale lekkoatletów gościły Katowice.

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

znawcaznawca

13 1

Jakich słynnych lekkoatletów ma to miasto sportu ,wg. tow. Miszy Zaleskiego? 14:30, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%