Zamknij
REKLAMA

Kolejny sukces młodych sportowców z Torunia! Zdobyli pięć medali!

13:01, 02.12.2019 | .
Skomentuj
Foto. Nadesłane
REKLAMA

Kolejny sukces młodych sportowców z Torunia! Zdobyli 5. medali!

W weekend 29.11.2019-1.12.2019 Centuria Toruń wzięła udział w rankingowym Pucharze Polski Taekwondo Olimpijskiego w Olsztynie.

W imprezie w hali Urania brało udział 605 sportowców z 59 klubów z Polski, Rosji i Łotwy. Nasze miasto reprezentowało jedenastu młodych sportowców, którzy zdążyli wywalczyć 5 medali i jedną statuetkę za ranking ogólny. Zuzanna Błażejewska po trzech wygranych walkach sięga po złoto w młodziku. Antonina Pudełek (młodzik) po dwóch wygranych walkach wygrywa srebro w swojej kategorii. Tymek Chybiński po trzech wygranych walkach przegrywa w finale o złoty punkt z zawodnikiem gospodarzy i kończy Puchar Polski na mocnym drugim miejscu - srebro. Tymek jest młodzikiem dopiero od tego sezonu.

Bardzo pozytywnie zaskoczył Mikołaj Duchliński, dla którego był to debiut na PP, ale pokonał dwóch rywali i przegrał dopiero w finale, w którym zresztą również walczył do końca. Mocne srebro w młodziku. Agata Dondalska przywozi srebro w juniorkach, przegrywając z mocną kadrowiczką. Bez medalu, ale za to z wygranymi walkami juniorka Milena Downar oraz młodzik Robert Downar. Debiutowała Gabriela Wrzeszcz (młodzik) i odpadła w pierwszej walce, zdobywając jednak cenne doświadczenie. Za sobotnie wyniki młodzików Centuria Toruń została sklasyfikowana na 3 miejscu młodzików (na 36 ekip w tej kategorii wiekowej!) i było to przypieczętowaniem bardzo dobrego dnia naszej ambitnej i pracowitej młodzieży w Olsztynie. Przed Toruniem tylko liczni gospodarze oraz silni Rosjanie. W niedzielę zdążył zawalczyć jedynie Janek Nowakowski (kadet), który nie zdobył żadnego krążka. Maja Błażejewska (kadetka) oraz Monika Downar (kadetka) będą musiały wystartować w powtórzonym turnieju, bowiem ze względu na zły stan techniczny hali sportowej w Olsztynie, zawody Pucharu Polski zostały w niedzielę przerwane.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz