Zamknij
Ważne

Duże transfery w Twardych Piernikach. Kolejni zawodnicy dołączyli do drużyny

12:00, 19.08.2023
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Depositphotos Zdjęcie ilustracyjne. Depositphotos

Spore zmiany w Twardych Piernikach. Drużyna z kolejnymi transferami zawodników prezentuje odmieniony skład.

Ostatnio informowaliśmy o dołączeniu do drużyny nowego skrzydłowego Aljaž Kunca ze Słowenii. Jednak to nie koniec nowości w drużynie.

[ZT]47096[/ZT]

Arriva Twarde Pierniki niedawno poinformowały, że do drużyny dołączył Goran Filipović. Został on nowym rozgrywającym. Filipović jest reprezentantem Chorwacji.

Jego sportowa podróż rozpoczęła się w KK Split, gdzie spędził owocne cztery sezony. Po swoim debiucie w KK Split, zdecydował zmienić otoczenie i przeszedł do bośniackiego HKK Siroki. Tam zdobył Mistrzostwo Bośni w sezonie 2018/2019.

Sezon 2020/2021 to okres gry w lidze rumuńskiej, gdzie reprezentował barwy zespołu SCMU Craiova. Po tej przygodzie powrócił do swojego rodzinnego kraju, do Cedevity Zagrzeb, w kolejnym sezonie. W minionym sezonie przywdziewał barwy Leyma Basquet Coruña. 

Kolejnym z nowych nabytków drużyny został Amerykanin Arik Smith. Smith grać będzie na pozycji rzucającego. 

Swoją sportową przygodę zaczynał na uniwersytetach University of Wisconsin at River Falls i California Lutheran University, gdzie rozegrał łącznie 97 meczów w NCAA. Jego europejska kariera miała początek we włoskiej Serie C, a potem szybko przeszła do szwedzkiego Umea BSKT. 

Następnie trafił na słowackie boiska, reprezentując Inter Bratysława i zdobywając mistrzostwo Słowacji. Kolejne sezonu spędził w Belgii, najpierw w Belfius Mons-Hainaut, gdzie zaliczył udział w All-Star Game, a potem w Telenet Giants Antwerp, choć z powodu kontuzji nie zdołał zagrać.

Po udanej przygodzie w Belgii, Smith postanowił wrócić do Włoch, reprezentując barwy Ristopro Fabriano w Serie A2. Teraz, po przerwie wywołanej Covidem i kontuzją, Smith powraca, aby reprezentować Twarde Pierniki. 

Koszykarze podpisali z toruńskim klubem kontrakt na sezon  2023/2024.

Zobacz także: 

(W.P)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolejna zmiana na newralgicznym skrzyżowaniu

Kak wskazuje praktyka polskim kierowcom nie przeszkadzają nawet najlepiej zaprojektowane i zbudowane drogi i skrzyżowania w tym, żeby powodować wypadki. To nie skrzyżowania są newralgiczne, tylko kierowcy.

też kierowca

17:53, 2025-07-04

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca

zamknąć was!

16:35, 2025-07-04

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.

Obserwator

16:13, 2025-07-04

Toruń | Co się działo w pod komendą policji?

Wow k.......wow

AskaTorunKujPom

14:58, 2025-07-04

0%