Zamknij

Toruń: Twarde Pierniki mają nowego rozgrywającego. To Chorwat!

11:27, 02.12.2021 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. Agnieszka Bielecka
REKLAMA

Toruń: Twarde Pierniki mają nowego rozgrywającego. To Chorwat! 

Roko Rogić (1992, 187 cm), reprezentant Chorwacji, został nowym rozgrywającym Twardych Pierników. Roko obecny sezon rozpoczął w węgierskim Szolnokim Olajbányászu, którego barwy reprezentował w lidze węgierskiej oraz FIBA Europe Cup.

W tych drugich rozgrywkach miał już okazję zagrać w tym sezonie w Polsce - jego drużyna w rozgrywkach FEC grała razem z Legią Warszawa.Rogić w swojej karierze grał m.in. w chorwackiej Cibonie Zagrzeb, czeskim CEZie Nymburk czy niemieckim Syntanics MBC.

W tym ostatnim poprzedni sezon spędził u boku znanego w Toruniu Michała Michalaka. W lidze niemieckiej Roko zdobywał średnio w meczu 11 punktów oraz rozdawał 3,7 asysty. Ten sezon również rozpoczął u boku byłego Twardego Piernika z sezonu 2015/16 - w Olajbányászu grał z Markeithem Cummingsem, który w Toruniu dał się poznać z efektownych wsadów.

Rogić na Węgrzech w 8 meczach ligowych wykręcił statystyki na poziomie 9,3 punkta, 3,6 zbiórek oraz 3,4 asysty. W rozgrywkach FIBA Europe Cup jego statystyki to 4,8 punkta, 2,0 zbiórki oraz 2,3 asysty.Roko do Torunia przyleci prosto po okienku na mecze reprezentacji, w których niestety Chorwacja uległa Słoweni oraz Finalndii. Łącznie w dwóch meczach rozgrywający na parkiecie spędził 34 minuty, rzucił 10 punktów oraz rozdał 6 asyst.

Po podpisaniu kontraktu Roko powiedział: "Przede wszystkim chciałbym podziękować sztabowi oraz organizacji, że będę mógł reprezentować barwy Twardych Pierników. Czekam na spotkanie z kolegami z drużyny oraz na granie meczów przed toruńską publicznością."Dobrodošli u Toruń, Roko!

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%