Zamknij
REKLAMA

Piękne rozpoczęcie sezonu. Poszło im zdecydowanie lepiej niż przed rokiem!

09:39, 05.04.2016 | Michał Malinowski
Skomentuj Z impetem weszli w nowy sezon kolarze akademii Copernicusa Fot. Nadesłana
REKLAMA

Za kolarzami akademii Copernicus bardzo pracowity weekend i dwa pierwsze międzynarodowe starty, które pozwoliły trenerom określić stopień przygotowania do sezonu. 

W sobotę, kolarze z Copernicusa rozpoczęli zmagania od kryterium w Dzierżoniowie. Zawodnicy wystartowali w następujących kategoriach: junior, junior młodszy, juniorka młodsza. 

[ZT]3690[/ZT]

Wśród juniorek młodszych najlepsza była Oliwia Majewska, która uplasowała się na czternastym miejscu. W kategorii junior młodszy z bardzo dobrej strony pokazał się Kacper Walkowiak, który stanął na najniższym stopniu podium, Karol Wawrzyniak był piąty, a Bartłomiej Frątczak dziewiąty. Z kolei w kategorii juniorów Artur Lewandowski był szósty, Adrian Brzozowski – jedenasty, Adrian Walecki – dwunasty oraz Łukasz Ochocki – trzynasty. 

(Fot. Nadesłana)

Niedziela to już rywalizacja w Sobótce podczas Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Ślężański Mnich, który otwierał tegoroczny sezon kolarski. Na starcie stanęło 166 juniorów i 195 juniorów młodszych. Zarówno wśród młodzików, jak i juniorów młodszych, wyścig rozegrany był finiszem z czołowej grupy. Najciekawiej było wśród juniorów, gdzie zawodnicy stwarzali wiele akcji zaczepnych, prób ucieczek i ich kasowania.

- Najbardziej aktywni byli zawodnicy akademii: Adrian Walecki, Artur Lewandowski, Maciej Kwiatkowski i Łukasz Ochocki. W końcowej fazie wyścigu na ostatniej rundzie najciężej pracował Adrian Walecki, co spowodowało, że sił starczyło mu na zajęcie ósmego miejsca. Pozostałym po znakomitej jeździe zabrakło przysłowiowego kolarskiego szczęścia – relacjonuje Andrzej Galubiński z Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego.

W Sobótce, wyścig odbywał się na ciężkiej trasie, na 18 kilometrowej rundzie, z czterema podjazdami o nachyleniu 6-7 procent (mieli do przejechania: młodzicy 1 rundę, juniorzy młodsi 3 rundy, juniorzy 4 rundy).

- Trenerzy Tomasz Owsian (juniorzy), Marcin Mientki (j. młodszy) i Sławomir Baliński (młodzik) pozytywnie ocenili start swoich podopiecznych, ich przygotowanie do sezonu i waleczność na trasie wyścigu – dodaje Andrzej Galubiński.

(Fot. Nadesłana)

W Sobótce, Copernicus wystawił zawodników w następujących kategoriach: junior, junior młodszy, juniorka młodsza, młodzik i młodziczka. Poniżej wyniki. 

młodziczka - Olga Wankiewicz – 2. miejsce

młodzik - Radosław Frątczak – 4. miejsce

juniorka młodsza - Oliwia Majewska – 5. miejsce, Marta Brzozowska – 9. miejsce

junior młodszy - Wawrzyniak Karol – 2. miejsce, Walkowiak Kacper – 3. miejsce 

junior - Adrian Walecki – 8. miejsce

(Michał Malinowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

CzesioCzesio

0 0

Rosną następcy mistrza! 21:42, 05.04.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HooooHoooo

0 0

Brawo Adrian Walecki! 21:49, 05.04.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz