Zamknij
REKLAMA

Piękne rozpoczęcie sezonu. Poszło im lepiej niż przed rokiem! Kolarze Copernicusa rozpoczęli sezon

09:39, 05.04.2016 | Michał Malinowski
Skomentuj Z impetem weszli w nowy sezon kolarze akademii Copernicusa Fot. Nadesłana
REKLAMA

Za kolarzami akademii Copernicus bardzo pracowity weekend i dwa pierwsze międzynarodowe starty, które pozwoliły trenerom określić stopień przygotowania do sezonu. 

W sobotę, kolarze z Copernicusa rozpoczęli zmagania od kryterium w Dzierżoniowie. Zawodnicy wystartowali w następujących kategoriach: junior, junior młodszy, juniorka młodsza. 

[ZT]3690[/ZT]

Wśród juniorek młodszych najlepsza była Oliwia Majewska, która uplasowała się na czternastym miejscu. W kategorii junior młodszy z bardzo dobrej strony pokazał się Kacper Walkowiak, który stanął na najniższym stopniu podium, Karol Wawrzyniak był piąty, a Bartłomiej Frątczak dziewiąty. Z kolei w kategorii juniorów Artur Lewandowski był szósty, Adrian Brzozowski – jedenasty, Adrian Walecki – dwunasty oraz Łukasz Ochocki – trzynasty. 

(Fot. Nadesłana)

Niedziela to już rywalizacja w Sobótce podczas Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Ślężański Mnich, który otwierał tegoroczny sezon kolarski. Na starcie stanęło 166 juniorów i 195 juniorów młodszych. Zarówno wśród młodzików, jak i juniorów młodszych, wyścig rozegrany był finiszem z czołowej grupy. Najciekawiej było wśród juniorów, gdzie zawodnicy stwarzali wiele akcji zaczepnych, prób ucieczek i ich kasowania.

- Najbardziej aktywni byli zawodnicy akademii: Adrian Walecki, Artur Lewandowski, Maciej Kwiatkowski i Łukasz Ochocki. W końcowej fazie wyścigu na ostatniej rundzie najciężej pracował Adrian Walecki, co spowodowało, że sił starczyło mu na zajęcie ósmego miejsca. Pozostałym po znakomitej jeździe zabrakło przysłowiowego kolarskiego szczęścia – relacjonuje Andrzej Galubiński z Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego.

W Sobótce, wyścig odbywał się na ciężkiej trasie, na 18 kilometrowej rundzie, z czterema podjazdami o nachyleniu 6-7 procent (mieli do przejechania: młodzicy 1 rundę, juniorzy młodsi 3 rundy, juniorzy 4 rundy).

- Trenerzy Tomasz Owsian (juniorzy), Marcin Mientki (j. młodszy) i Sławomir Baliński (młodzik) pozytywnie ocenili start swoich podopiecznych, ich przygotowanie do sezonu i waleczność na trasie wyścigu – dodaje Andrzej Galubiński.

(Fot. Nadesłana)

W Sobótce, Copernicus wystawił zawodników w następujących kategoriach: junior, junior młodszy, juniorka młodsza, młodzik i młodziczka. Poniżej wyniki. 

młodziczka - Olga Wankiewicz – 2. miejsce

młodzik - Radosław Frątczak – 4. miejsce

juniorka młodsza - Oliwia Majewska – 5. miejsce, Marta Brzozowska – 9. miejsce

junior młodszy - Wawrzyniak Karol – 2. miejsce, Walkowiak Kacper – 3. miejsce 

junior - Adrian Walecki – 8. miejsce

(Michał Malinowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

CzesioCzesio

0 0

Rosną następcy mistrza! 21:42, 05.04.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HooooHoooo

0 0

Brawo Adrian Walecki! 21:49, 05.04.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%