Tak grających chcemy ich zawsze oglądać. Piękna walka! Energa minimalnie gorsza od faworyta

08:21, 20.02.2016 Michał Malinowski
Skomentuj W Toruniu górą również byli gracze Bogorii, którzy wygrali 3:1. W czwartek z niezłej strony pokazał się Cazuo Matsumoto      Fot. Tomasz Berent W Toruniu górą również byli gracze Bogorii, którzy wygrali 3:1. W czwartek z niezłej strony pokazał się Cazuo Matsumoto Fot. Tomasz Berent

Tenisiści stołowi Energi Manekina Toruń mimo wyjazdowej porażki z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki, pokazali wielkie serce i charakter do walki. Strata kolejnych punktów oddala ich jednak od pierwszej czwórki i dalszego boju o medale.

W pierwszej parze spotkali się doświadczony Koreańczyk Sang Eun Oh z Konradem Kulpą. Popularny „Kulpi” nie miał zbyt wiele do powiedzenia w tym spotkaniu. Przegrał gładko 3:0 w setach do 4, 9 i 6

[ZT]894[/ZT]

Kolejne dwa pojedynki padły już łupem przyjezdnych. Znakomicie spisali się Cazuo Matsumoto i Chen Weixing. Ten pierwszy po pięciosetowym meczu pokonał Jakuba Kosowskiego. Brazylijczyk prowadził już 2:0, ale roztrwonił wcześniej wypracowaną zaliczkę. W końcówce jednak zachował więcej zimnej krwi, doprowadzając do stanu 1:1.

(Fot. Tomasz Berent)

Wysoką formę w ostatnich tygodniach potwierdził Chen Weixing, który w trzech setach ograł Daniela Góraka, jednego z najlepszych polskich tenisistów stołowych. Tylko ostatnia partia była niezwykle zacięta. Austriak wygrał do 12, wyprowadzając tym samym Energę na prowadzenie 2:1. Kropki nad „i” nie był w stanie postawić Cazuo Matsumoto, który gładko przegrał z Sung Eun Oh 0:3

(Fot. Michał Malinowski)

O równie cenne dwa punkty w kluczowym pojedynku tego meczu walczył Konrad Kulpa. Jego rywalem był Kosowski i zwycięstwo było już na wyciągnięcie ręki. „Kulpi” prowadził 2:1 w setach, ale przeciwnik zdołał się odrodzić. Czwartą odsłonę wygrał do 7, a piątą do 5.

W kolejnym meczu ligowym, 10 marca, w Arenie Toruń, torunianie podejmą Olimpię Grudziądz. W tej chwili podopieczni Grzegorza Adamiaka plasują się na szóstym miejscu, tracąc do czwartej Polonii Bytom już osiem punktów

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Energa Manekin Toruń  3:2

Sang Eun Oh – Konrad Kulpa   3:0  (11:4, 11:9, 11:6)

Jakub Kosowski – Cazuo Matsumoto   2:3  (4:11, 3:11, 14:12, 11:7, 7:11)

Daniel Górak – Chen Weixing   0:3 (5:11, 4:11, 12:14)

Sang Eun Oh  - Cazuo Matsumoto  3:0 (115:, 11:4, 11:8)

Jakub Kosowski – Konrad Kulpa  3:2  (11:9, 4:11, 9:11, 11:7, 11:5)