Zamknij
REKLAMA

Ogromny sukces toruńskich firm. Znalazły się wśród najlepszych w województwie!

12:23, 08.09.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Ogromny sukces toruńskich firm. Znalazły się wśród najlepszych w województwie!

W bydgoskiej Operze Nova odbyła gala wręczenia nagród laureatom „Złotej Setki Pomorza i Kujaw”. To już 24. edycja największego lokalnego rankingu organizowanego przez "Gazetę Pomorską". Wśród wyróżnionych firm nie zabrakło tych z Torunia i okolic.

Jest to ważne, rzetelne podsumowanie aktywności gospodarczej dużych, średnich i małych przedsiębiorstw z regionu. W gali uczestniczyli przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu, które było partnerem tegorocznego rankingu. W tym roku część zestawień powstała we współpracy z Izbą Administracji Skarbowej w Bydgoszczy i Executive Master of Business Administration Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Eksperci wskazali m.in. Liderów, czyli Firmy z Kujaw i Pomorza, według uzyskanego obrotu ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług (powyżej 1 mld zł). Miejsce pierwsze w tym zestawieniu zajęła toruńska spółka działająca na rynku farmaceutycznym: Neuca S.A., która także zajęła 3 lokatę wśród największych pracodawców regionu zatrudniających ponad 1000 pracowników. Wśród tzw. Pretendentów, czyli firm według uzyskanego obrotu powyżej 500 mln zł pierwsze miejsce zajęła spółka z branży elektronicznej UMC Poland Sp. z o.o. z Ostaszewa pod Toruniem.

Wśród tzw. Rywali, czyli firm według uzyskanego obrotu powyżej 200 mln zł, trzecie miejsce zajęło Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. z Torunia. Jednym z liderów innowacji została toruńska firma Platinum Alfa Sp. z o.o. z funduszem z obszaru inwestycyjnego spersonalizowanej opieki medycznej. Za liderów w obliczu pandemii dziennikarze Gazety Pomorskiej uznali: Restaurację Azzurro, Krajową Spółkę Cukrową i Pracownię Artystyczną Uszyjmisie z Torunia. Wśród liderów społecznej odpowiedzialności biznesu wskazano także przedsiębiorstwo budowlane Mat-Bud ze Złej Wsi Małej, które zajęło w tej kategorii II miejsce. Firma od wielu lat jest mocno zaangażowana w społeczne projekty realizowane w Toruniu.

[ALERT]1599561056528[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

II

6 1

W każdej z nich minimum krajowe. I smieciowka 14:09, 08.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dd1dd1

1 1

Złejwsi pisze się razem.
21:13, 08.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

******

0 0

Rączka rączkę myje, dzisiaj ty mi, a jutro ja tobie - fuuuuuj te powiazania 19:58, 10.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz