45 toruńskich przedsiębiorstw zostało nagrodzonych tytułem Diamentów Forbesa. Miesięcznik „Forbes” opublikował coroczny ranking najdynamiczniej rozwijających się biznesów w Polsce.
W województwie kujawsko-pomorskim wyróżnionych zostało 216 firm. Najwyżej spośród przedsiębiorstw związanych z Toruniem plasuje się Interhandler sp. z o.o. z branży maszyn górniczych – 3. miejsce w województwie, 50. w całym kraju. Do pierwszej dziesiątki regionu zakwalifikowały się również United Beverages SA z branży napojów alkoholowych (7. miejsce) oraz Nova Trading SA z branży wyrobów metalowych (10. miejsce). Każda z nich może pochwalić się przychodami powyżej 250 milionów złotych rocznie.
Wśród firm z przychodami od 50 do 250 milionów złotych w województwie znajdziemy 14 firm z Torunia – m.in. Laude Smart Intermodal SA (12. miejsce), Seito HR sp. z o.o. (16. miejsce), Emtor sp. z o.o. (18. miejsce) oraz Farco sp. z o.o. (27. miejsce). Z kolei wśród firm o przychodach od 5 do 50 milionów mamy, aż 28 reprezentantów.
Zestawienie obejmuje firmy, które w ostatnich trzech latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Wywiadownia Bisnode Polska zebrała dane z Krajowego Rejestru Sądowego, na których podstawie przyznawała rating wiarygodności i ryzyka współpracy. W zestawieniu znajdują się firmy cechujące się wysoką płynnością bieżącą i niezaleganiem z płatnościami, a także dodatnim wynikiem finansowymi wartością kapitałów własnych.
Uroczystość wręczenia Diamentów w 2019 roku odbyła się w Toruniu. Nagrodzono wówczas 18 firm związanych z naszym miastem. Termin i miejsce gali w tym roku nie są jeszcze znane.
Nastolatkowie na hulajnodze i dramatyczny finał
Selekcja naturalna w praktyce. De bil plus maszyna równa się ojom co tu dramatyzować
Obeznany
23:12, 2025-07-12
Dramat w Glazji poruszył wszystkich. Będą...
W sytuacji zagrożenia wystarczy, że kobieta pokaże napastnikowi zaświadczenie o ukończeniu 4-godzinnego szkolenia i napastnik padnie jak rażony gromem.
Wojas
23:07, 2025-07-12
Jednym kodem wchodził cały Toruń. To koniec
nowy uniwerslny kod to 2137 nie musicie dziekować 🤣🤣🤣🤣
lmao
19:04, 2025-07-12
Region: SUV jechał pod prąd i potrącił sześć osób
Dziennikarskie! Kierowca na pewno miał jakieś imię, a tu nic,tylko że kierowca. Jak Polak coś zrobi to zaraz piszecie ,dlaczego w tym artykule nie ma takiej informacji??
Wy je,bane ku.rwy
18:15, 2025-07-12
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz