Zamknij
REKLAMA

Toruń: sprzątaj liście wokół swojej posesji. Straż miejska ostrzega i grozi mandatami

14:00, 22.10.2019 | online
Skomentuj
Fot. depositphotos
REKLAMA

Toruń: sprzątaj liście wokół swojej posesji. Straż miejska ostrzega i grozi mandatami

Straż Miejska w Toruniu przypomina właścicielom nieruchomości o prawnym obowiązku sprzątania chodników z różnego rodzaju zanieczyszczeń, w tym również z liści. Obowiązki te wynikają między innymi z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz uchwały Rady Miasta Torunia.

Właściciele, użytkownicy, osoby posiadające nieruchomość w zarządzie, a także inne podmioty władające nieruchomościami zobowiązani są do utrzymania czystości i porządku na chodnikach położonych wzdłuż nieruchomości. Do obowiązków należy oczyszczanie chodników z powstałych zanieczyszczeń ze szczególnym uwzględnieniem z uwagi na porę roku zalegających liści. Powodują one śliskość chodników, co może stwarzać zagrożenie dla zdrowia lub życia osób z nich korzystających.  

Na osoby niewywiązujące się z nałożonych obowiązków strażnicy miejscy mogą nałożyć mandat karny w wysokości 100 zł lub sporządzić wniosek o ukaranie do Sądu. Osoby, które doznają uszczerbku na zdrowiu w wyniku nie wywiązania się właścicieli z obowiązku oczyszczenia chodników z liści mogą domagać się z tego tytułu odszkodowania z powództwa cywilnego.   

[ALERT]1571729163931[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

TorontoToronto

4 0

Zapraszam Staraz Miejska na Lodzka 6-8 tu lisci tyle...chyba z calego Torunia zwoza. Ostatnio sie tu Pani tak wywrocila ze az nie moglam patrzec... mowila ze zapuka ponownie do administracji jak sie bozbiera 21:07, 22.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MagdaMagda

3 0

zapraszam na zwirki i wigury pod cmentarz. Straz miejska chodzi codziennie i nie widzi ze lisci na pare centymetrow. 11:33, 23.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SzefSzef

0 1

trzeba obudzic nieboszczykow to ich teren:) 18:00, 23.10.2019