Zamknij
Ważne

Tajemniczy ruch służb w centrum. Co się działo w pod komendą policji? [WIDEO]

Daniel WiśniewskiDaniel Wiśniewski 10:45, 04.07.2025 Aktualizacja: 10:47, 04.07.2025
Skomentuj Fot. Screen Facebook Fot. Screen Facebook

Ewakuacja komendy, strażacy pod aresztem, ulice zablokowane. Mieszkańcy byli zaniepokojeni. Wiemy, co tak naprawdę się wydarzyło się pod komendą?

[ALERT]1751618534715[/ALERT]

W piątek (4 lipca) w Komendzie Miejskiej Policji w Toruniu ogłoszono alarm przeciwpożarowy i zarządzono ewakuację. Na miejscu pojawiły się jednostki straży pożarnej. Dla wielu przechodniów cała sytuacja wyglądała na realne zagrożenie, ale jak zapewniają mundurowi – to były tylko ćwiczenia.

– Spokojnie, to tylko ćwiczenia

– uspokajali funkcjonariusze z toruńskiej komendy.

Policjanci ćwiczyli reakcję w przypadku wybuchu pożaru i konieczności szybkiej ewakuacji z budynku. Jak podkreślają, tego typu działania mają na celu sprawdzenie procedur i przygotowanie funkcjonariuszy na różne scenariusze.

To jednak nie jedyna sytuacja, która w ostatnich dniach zaniepokoiła mieszkańców Torunia.

Służby pod aresztem. Przejazd zablokowany

Tydzień wcześniej mieszkańcy zauważyli wzmożony ruch służb w rejonie aresztu śledczego. Pojawiły się tam wozy strażackie na sygnale, a Straż Miejska blokowała przejazd w rejonie Placu Rapackiego.

Sytuacja wyglądała poważnie, jednak – jak wyjaśniła policja – były to kolejne ćwiczenia, tym razem zorganizowane przez Grupę Interwencyjną Służby Więziennej.

– Toruńscy policjanci uczestniczyli w szkoleniu zorganizowanym przez Grupę Interwencyjną Służby Więziennej. To formacja, która specjalizuje się w interwencjach w przypadku naruszeń porządku, prób ucieczek czy buntów w jednostkach penitencjarnych – przekazała toruńska komenda w mediach społecznościowych.

Dzięki Waszym sygnałom informujemy szybciej!

Alert: Coś się dzieje? Widziałeś wypadek, pożar, dziwne zdarzenie? Nie trzymaj tego dla siebie! Daj nam znać, a ostrzeżemy mieszkańców i pomożemy w szybkim przekazie informacji. Twój sygnał może być kluczowy! Pisz do nas na Facebooku lub wyślij wiadomość na [email protected]. Bądź na bieżąco, reaguj, informuj! ⚠️📩

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

AskaTorunKujPomAskaTorunKujPom

1 0

Wow k.......wow

14:58, 04.07.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

Kolejna zmiana na newralgicznym skrzyżowaniu

Kak wskazuje praktyka polskim kierowcom nie przeszkadzają nawet najlepiej zaprojektowane i zbudowane drogi i skrzyżowania w tym, żeby powodować wypadki. To nie skrzyżowania są newralgiczne, tylko kierowcy.

też kierowca

17:53, 2025-07-04

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca

zamknąć was!

16:35, 2025-07-04

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.

Obserwator

16:13, 2025-07-04

Toruń | Co się działo w pod komendą policji?

Wow k.......wow

AskaTorunKujPom

14:58, 2025-07-04

0%