Zamknij
REKLAMA

Toruń: "Dla kogo miasto wprowadziło tę linię?" Pyta nasz Czytelnik

12:25, 02.12.2019 | ddtorun.pl
Skomentuj
Foto. Archiwum
REKLAMA

Toruń: "Dla kogo miasto wprowadziło tę linię?" Pyta nasz Czytelnik

Publikujemy list od naszego Czytelnika dotyczący trasy autobusu linii numer 19. Z prośbą o wyjaśnienie zwróciliśmy się do UMT. Jednak niestety, nam również (mimo prośby) nie udzielono odpowiedzi.

Chciałbym za Waszym pośrednictwem zapytać UMT, jaki cel miało wprowadzenie zmiany trasy przejazdu linii 19 oraz o oznakowanie ulic w okolicy ronda Roszko? Niestety, urzędnicy - dość standardowo - nie odpowiadają na maile.

Mianowicie, na osiedlu Solanki została w ostatnim czasie wybudowana nowa pętla autobusowa i w trakcie przebudowy ul. Włocławskiej zarówno 11 jak i 19 zawracały na niej jadąc w przeciwnym kierunku tą samą trasą, którą dojechały wcześniej do pętli, co też było dobrym rozwiązaniem. Niestety, po otwarciu ul. Włocławskiej linia 19 została skierowana na trasę jednokierunkową prowadzącą przez las, gdzie nie ma żadnych przystanków, domów, właściwie niczego prócz drzew. W ten sposób wprowadzono nieczytelny jednokierunkowy ruch autobusów linii 19, dwa różne przystanki końcowe o tej samej nazwie dla 11 i 19 oraz ograniczono możliwość wyboru linii mieszkańcom osiedla, jak i dojazd do przystanków Zdrojowa, Czerniewice i Solankowa. Za to nie wprowadzono niczego oczekiwanego, a więc większej częstotliwości kursów czy doprowadzenia 19-ki do węzła przesiadkowego w Al. Solidarności.

Druga sprawa to oznakowanie w okolicy ronda Roszko i krzyżujących się ulic Włocławskiej i Łódzkiej. Przed przebudową główniej drogi stały tam dwa stylizowane słupy z nazwami ulic. Po remoncie, o ile samo rondo oznakowane jest aż nadto, to ani Włocławska, ani Łódzka "podpisana" nie jest.

[ALERT]1575292157128[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Internauta

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

TymeekTymeek

2 0

W pełni się zgadzam. 19tka powinna kończyć na nowej pętli przy Solankowej i dojeżdżać do Al. SOLIDARNOŚCI 09:21, 04.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz