Zamknij

Toruń: jest zatroskanym ojcem. Boi się o swoje dziecko, gdy patrzy na to, co się tu wyprawia

07:49, 01.11.2019 | ddtorun.pl
Skomentuj Fot. Nadesłana
REKLAMA

List Czytelnika w sprawie zmian w organizacji ruchu przy ul. Żółkiewskiego w Toruniu. 

Piszę do Państwa jako pieszy i zatroskany rodzic w sprawie niebezpiecznej infrastruktury pieszej.

W związku z remontem ul. Żółkiewskiego zamknięto dla ruchu niemal cały południowy odcinek ciągu pieszo-rowerowego ul. Żółkiewskiego - począwszy od klubu Bella Line aż do salonu samochodowego Honda. Jednocześnie prowadzone są prace budowlane na chodniku północnym, od strony CH Copernicus.

Jestem zbulwersowany brakiem troski ze strony wykonawcy robót oraz zarządcy drogi o bezpieczeństwo pieszych. Chodnik na wysokości budki z burgerami przy oddziale Energi jest rozkopany i trzeba się przeciskać albo po błocie, albo bardzo blisko jezdni. Idąc dalej piesi muszą pokonać cztery pasy przez przejście bez sygnalizacji przy nowo budowanym - ale już otwartym - wjeździe na parking przy centrum handlowym. 

Przejście dla pieszych przy ul. Apatora zostało kilka dni temu zlikwidowane, mimo to nadal można tam dostrzec pieszych, a zwłaszcza dzieci - uczniów zmierzających do szkoły GEM. Ruch na tej ulicy jest bardzo intensywny od godzin porannych aż po popołudniowe, jeżdżą tędy zarówno samochody osobowe, jak i autobusy i ciężkie TIRy z naczepami. Wielu kierowców nie zachowuje należytej ostrożności ani nie dostosowuje prędkości do znaków i warunków.

Skoro można było wybudować wygodne wjazdy na osiedla, do salonów samochodowych i na parkingi przy punktach handlowo-usługowych, dlaczego nie umożliwiono bezpiecznego przemieszczania się pieszych? Dlaczego żadne znaki nie informują o zmianach na chodnikach w północnej części ul. Żółkiewskiego i braku możliwości przejścia? Czy Miejski Zarząd Dróg kontroluje bezpieczeństwo najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego? Dlaczego piesi i rowerzyści traktowani są gorzej niż kierowcy?

Pozdrawiam, 

Czytelnik

(ddtorun.pl )

Internauta

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ZXMNVJDDKZXMNVJDDK

0 0

Masakra co tam się wyprawia.. Wracałam dziś z Copernicusa na pieszo w stronę Rubinkowa i widziałam najpierw grupkę młodych ludzi przebiegających między samochodami przez 4 pasy z jednej strony ulicy na drugą, a chwilę później pojedynczo starszy facet i kobieta w średnim wieku. Gdyby nie fakt, że samochody poruszały się bardzo wolno, bo tyle ich było, że nie było miejsca nawet jak wyprzedzić, to kto wie jakby się to skończyło. 05:31, 09.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz