Zamknij
REKLAMA

Wyróżnienie dla posłanki z Torunia. Została wiceprzewodniczącą partii!

11:42, 11.10.2021 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Foto. Nadesłane
REKLAMA

Wyróżnienie dla posłanki z Torunia. Została wiceprzewodniczącą partii! 

Partia powstała z połączenia dwóch partii Wiosny Roberta Biedronia i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, które teraz tworzą w partii dwie równorzędne frakcje.

- Za dwa lata wracamy do Sejmu i wtedy rządzimy albo współrządzimy – powiedział zaraz po wyborze Włodzimierz Czarzasty.

- Musimy odsunąć PiS od władzy, ale aby tak się stało musimy niestrudzenie powtarzać każdego dnia, że kiedy PiS codziennie buduje mury, my budujemy mosty zaufania – wtórował mu Robert Biedroń.

Podczas swojego wystąpienia Biedroń zapowiedział, iż w kolejnych wyborach listy Lewicy będą skonstruowane na zasadzie suwaka, a kobiety i mężczyźni na przemian będą zajmować kolejne miejsca, ponadto 1/3 miejsc zostanie przyznana młodym ludziom. - Taką taktykę zastosowała niemiecka SPD i między innymi dlatego wygrała wybory do Bundestagu – podkreślił. 

Czym odróżnia się Nowa Lewica od innych ugrupowań? - Lewica wierzy w wolność i szacunek. Chcemy budować Polskę, w której każda i każdy czuje się jak u siebie, i to bez względu na to, kogo kocha czy w co wierzy – mówił Biedroń. - Taką Polskę możemy zbudować jedynie na fundamencie równych praw. Dokładnie tak, jak jest to zapisane w Konstytucji – oświadczył. - Mówimy więc jasno: jesteśmy za prawem kobiet do wyboru, to ich prywatna sprawa – podkreślił. 

Czarzasty zapowiedział, że jeżeli Lewica będzie miała możliwość, to zlikwiduje lekcje religii w szkołach, zlikwiduje Fundusz Kościelny oraz ulgi w opodatkowaniu kleru, a także zakończenie finansowania kapelanów w instytucjach publicznych.

Robert Biedroń odpowiedział też prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu, który w sobotę mówił, że "żaden przeciwnik, sam diabeł nas nie zatrzyma" w realizacji postulatów. "Ja chciałem panu Kaczyńskiemu powiedzieć: otóż, stoi przed panem dwóch diabłów, którzy pana zatrzymają. Doigrał się pan" – mówił.

Europoseł zapowiedział także w imieniu swojej formacji odejście od węgla do 2035 r., jeśli ta dojdzie do władzy. "Nie wierzymy, że węgiel jest polskim złotem. My wierzymy, że przyszła moda na to, żeby powiedzieć green is the new black" – powiedział.

Włodzimierz Czarzasty mówił o jakości usług publicznych - Drodzy PiS-owcy, daliście 500 Plus i myślicie, że to rozwiązuje wszystkie problemy w Polsce. Nie rozwiązuje! Nie można dać komuś 500 zł i się zwolnić ze wszelkich obowiązków - zaatakował partię rządzącą Czarzasty i jednocześnie zadeklarował, iż lewica z tego programu rezygnować nie zamierza.

- Daliście ludziom 13. emeryturę i myślicie, że to zastąpi politykę senioralną. Nie zastąpi!- kontynuował. Współprzewodniczący Nowej Lewicy podkreślił, iż państwo przez nią zarządzane będzie inwestować w usługi publiczne związane z ochroną zdrowia, edukacją, czy też budową mieszkań na wynajem. Lewica będzie też wkraczać tam, gdzie kapitalizm zawodzi i nie potrafi sprostać społecznym potrzebom. - Kapitał nie rozwiąże wielu problemów społecznych. Deweloperzy nie wybudują dostępnych mieszkań dla wszystkich – podkreślił. - Lewica w sporze pomiędzy pracą a kapitałem zawsze będzie po stronie pracy. Będziemy bronić pracowników, upominać się o ich prawa pracownicze i prawo do uzwiązkowienia – oświadczył Czarzasty. 

Lewica będzie strażnikiem obecności Polski w NATO i Unii Europejskiej. Mówił ponadto, że jego formacja ma partnerów w UE, którzy byli obecni podczas kongresu, a którzy chcą dalszej federalizacji i integracji. - My będziemy grali w tej drużynie – zapowiedział.

Obaj liderzy złożyli też silną deklarację chęci współpracy z innymi ugrupowaniami opozycyjnymi w Polsce i przedstawili „Paszport do Europy”, 6-punktowe minimum programowe, które ma stać się podstawą współpracy na opozycji. - W celu odspawania PiS-u od władzy musimy rozmawiać ze wszystkimi na opozycji, nawet z tymi, z którzy nie chcą rozmawiać z nami – oświadczył Włodzimierz Czarzasty. - Zadzwonimy sami, nie będziemy czekać! - dodał. 

„Paszport do Europy” 

PRZYWRÓCENIE PRAWORZĄDNOŚCI

REFORMA MEDIÓW PUBLICZNYCH

7.2% PKB NA OCHRONĘ ZDROWIA

PUBLICZNY ŻŁOBEK I PRZEDSZKOLE W KAŻDEJ GMINIE

POLSKA WOLNA OD WĘGLA DO 2035 R. 

PAŃSTWO WOLNE OD IDEOLOGII, SZKOŁA WOLNA OD INDOKTRYNACJI

5 wartości programowych Nowej Lewicy zaprezentowali Anna Mackiewicz oraz Maciej Gdula. - Chcemy Polski współpracy, Polski zielonej, Polski europejskiej, Polski wzajemnego szacunku i troski - mówili. Podczas wystąpienia towarzyszył im kamper programowy Nowej Lewicy, którym polityczki i politycy tej formacji przez ostatnie tygodnie podróżowali po kraju, aby rozmawiać z Polkami i Polakami.

Delegaci na kongres Nowej Lewicy dokonali również wyboru sekretarza generalnego partii, którym został Marcin Kulasek. Obie frakcje wybrały również swoich wiceprzewodniczących. Frakcja SLD powołała na tę funkcję: Marka Dyducha, Arkadiusza Iwaniaka, Łukasza Komoniewskiego, Annę Zofię Mackiewicz, Małgorzatę Moskwę-Wodnicką, Andrzeja Szejnę oraz Dariusza Wieczorka.  

Frakcja Wiosna wybrała na wiceprzewodniczących: Krzysztofa Gawkowskiego, Anitę Kucharską-Dziedzic, Beatę Maciejewską, Wandę Nowicką, Paulinę Piechnę-Więckiewicz, Joannę Scheuring-Wielgus oraz Krzysztofa Śmiszka.

Gośćmi specjalnymi kongresu zjednoczeniowego Nowej Lewicy byli: prezydent RP w latach 1995-2005 Aleksander Kwaśniewski, Magdalena Biejat, oraz Andrian Zandgerg z Partii Razem; Iratxe Garcia Perez, przewodnicząca frakcji Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim; Sergiej Staniszew, przewodniczący Partii Europejskich Socialistów; Norbert Walter-Borjans, współprzewodniczący niemieckiej SPD, Dr. Tóth Bertalan, współprzewodniczący Węgierskiej Partii Socjalistycznej; Udo Bullmann, członek zarządu SPD.

Kongres Nowej Lewicy zakończył formalnie łączenie się SLD i Wiosny na poziomie ogólnopolskim. Kolejnym krokiem będą wydarzenia na poziomie lokalnym, gdzie również będą wybierani współprzewodniczący wojewódzcy.

[ALERT]1633946402198[/ALERT]

 

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (26)

umieracie......umieracie......

9 11

„Większość zaszczepionych osób nie podejrzewa nawet, jak bardzo są teraz chorzy”. https://report24.news/pathologie-konferenz-die-meisten-geimpften-ahnen-nicht-wie-krank-sie-sind/?feed_id=6095 12:44, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WojasWojas

32 12

Świetnie!!!!! Szlezwig- Holsztajn wykończyła nowoczesną, wykonczy i nową lewicę. I bdb. 14:42, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Precz z komuną!!!Precz z komuną!!!

38 11

Śmieciowa partia, wiec i kabaretowo- karykaturalna wice, ciągle budząca obawy o swój stan zdrowia psychicznego. Relikt komuny Czarzasty, Biedrona i jego kochaś...faktycznie gruby sklad.
Na śmietniku wyladujecie, a nie w parlamencie!!!! 14:50, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Lion rywinLion rywin

31 10

Ja prdl, tylko w PL jest możliwe, by tak skompromitowany czlowiek jak czarzasty, aferzysta z "grupy trzymającej wladze" do teraz tkwil aktywnie w polityce. Ale takie wlasnie sa komuchy- nieistotne, ze gość jest spalony, mierny- ważne, ze wierny! 15:05, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

real_Mreal_M

24 11

Tfu niedobrze mi się robi jak na nią patrzę.Brawo lewactwo - wybraliście najgorsze intelektualne goowno jakie można sobie wyobrazić!! 15:11, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TorunianinTorunianin

18 11

Boże ,widzisz i nie grzmisz !!! . Teraz to dla niej partii zabraknie . 15:21, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FryderykFryderyk

21 10

I kopa w du... ę przy następnych wyborach. Goovniana partia komóchów i totalnych głąbów. Gówniana pusta mor, da wice przewodniczacej, reprezentującej dno intelektualne i zacofanie. Co sie dziwić jak glowa parti tez ładuje w nie ta dziure czyli -w goo,vno. I tylko im podobni beda to popierac i to za kasę tylko. A ze sie łącza czyli toną, ale jak to goovno musi sie troche na powierzchni pounosić. 16:34, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Co za dnoCo za dno

18 11

Heheh ale sie oplułem ze smiechu. Goowno człowiek został vice gębą goowno partyjki. Zapewne na siłę wybrali cokolwiek joooana CHyba ze intelektem sie wyróżniła przez pączkowanie -jak kej kulega z nowoczesnej. Toruń musi być dumny to juz kolejna gwiazda z tego miasta 16:41, 11.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BurBur

19 11

Dla Lewicy to nic dobrego nie przyniesie. Ciwkawe jaka następna Partia przytuli P. Joannę 19:43, 11.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ha haHa ha

10 4

Jak to kto platformersy oni lubią idiotów i *%#)!& którymi są. Folksdojcze z Po wyłapią każdego kto nienawidzi Polski i Polaków. Hitler lepiej nie wymyślił zagłady tego narodu niż lewactwo Po, SLD, PSL. 00:05, 12.10.2021


Norymberga czeka ?Norymberga czeka ?

19 10

Dlaczego Pani podróżując pociągami nie zakłada maseczki ? To jest ten wirus czy go nie ma ? Czemu szczujecie na ludzi ,żeby sami nosili maseczki ? 06:33, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JoJo

12 10

Czego wymagać od lewakowv.Do następnych wyborów i tak będzie siedzieć . 07:36, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TorTor

13 24

Gratulacje pani poseł Toruń dumny z pani! 10:45, 12.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JoJo

4 8

Chyba ty 05:33, 13.10.2021


...... 01...... 01

14 10

To ta co publicznie nawoływała do mordowania dzieci? a po każdych ich takich publicznych słowach, Zuzia z Torunia która nie żyje, była maltretowana i bita przez rodziców. Nieźle te lewicowe curvvy mają nasrane w bani. 12:45, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TimTim

9 15

Gratulacje dobra wiadomość! 19:34, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

YankeesYankees

14 8

Pozdrowienia od dwóch porzuconych labradorów. Toruń przeprasza na wielgus lenza i myrche 05:33, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlekOlek

8 13

Toruń się cieszy brawo i gratulacje! 07:35, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

10 4

To super wiadomość. Ona tak wykończy lewicę jak Miller Samoobronę. 08:27, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Torunian sldTorunian sld

7 11

Brawo gratulacje!!!! 12:16, 13.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FelinaFelina

2 12

Brawo takich ludzi nam trzeba co zrobią porządek w tym kraju. 13:11, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

QpaQpa

9 1

Kto na nią głosował???? Lewaki z Torunia. Ta kobieta ma tak nasr... W głowie że własny mąż jej nie rozumie.... 20:59, 14.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JJJJ

8 1

Pytam, co ta kobieta zrobiła dobrego ?
Zaznaczam zrobiła a nie próbowała? 09:54, 15.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JustiJusti

6 2

Ona nie ma przyjaciół, rodziny nikogo bliskiego kto by jej powiedział, że nie nadaje się do polityki ?
Nikt jej nie zapyta czy wie, że idac z tymi darkami pasożytami pogrąży lewice ? Przykre.
10:11, 15.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Maryna Maryna

6 1

A gdzie toruńskie SLD ?
Co na to ludzie na których tyle lat głosowałam ?
Serio jest na to zgoda? 10:13, 15.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JONTEKJONTEK

2 0

DEDE RZIGOŁ 09:01, 18.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%