Zamknij

Kolejne pytania w sprawie toruńskiego szpitala! Jest list radnych!

09:27, 06.04.2020 | FD
Skomentuj
fot. archiwum
REKLAMA

Kolejne pytania w sprawie toruńskiego szpitala! Jest list radnych!

Rozszerza się grupa, która żąda od prezydenta Torunia Michała Zaleskiego konkretnych odpowiedzi na pytania dotyczące Szpitala Miejskiego przy ul. Batorego. Do pracowników placówki, działaczy społecznych i dziennikarzy dołączyli teraz radni Koalicji Obywatelskiej.

Radni KO odnoszą się sytuacji w miejskiej placówce, po liście lekarza dla Onetu, ale też po apelach pozostałych pracowników w innych mediach, w tym również na naszym portalu. Pytań na temat funkcjonowania szpitala jest coraz więcej, ale niestety - odpowiedzi nie przybywa.

To nie pierwszy ruch w kwestii funkcjonowania Szpitala Miejskiego w czasie epidemii koronawirusa. W sprawę zaczęli angażować się już wcześniej działacze społeczni i lokalni politycy (partia KORWiN czy Sławomir Mentzen). 

Poniżej przeczytacie list radnych Koalicji Obywatelskiej do prezydenta Michała Zaleskiego.

W nawiązaniu do doniesień medialnych dotyczących sytuacji w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, szczególnie w kontekście listu jednego z lekarzy tej placówki, który został opublikowany przez portal Onet.pl, w dniu 4 kwietnia 2020 r. pt. „Lekarz toruńskiego szpitala: prawdopodobnie roznosimy zakażenie”, jako Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Torunia wyrażamy głębokie zaniepokojenie związane z funkcjonowaniem tej placówki zdrowia w czasach pandemii - szczególnie w kontekście możliwości prowadzenia dalszej opieki nad pacjentami, a także stanu wyposażenia w materiały ochronne.

Uprzejmie prosimy o odniesienie się do informacji opublikowanych na łamach wspomnianego portalu, a w szczególności o:

  • potwierdzenie doniesień o decyzji Dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu zakazującej personelowiużywania maseczek ochronnych oraz przyłbic w szpitalu i na izbie przyjęć.
  • procedury przeprowadzania testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 zarówno wśród personelumedycznego, jak i pomocniczego, wśród pacjentów, pracowników administracji oraz dyrekcji. Czy w
  • stosunku do wszystkich były one przeprowadzane w momencie stwierdzenia obecności wirus w placówce?
  • procedury, które obowiązują w przypadku pobrania wymazów od pacjentów z podejrzeniem zakażenia i oczekiwania na wynik badania? Czy personel obsługujący tych pacjentów jest odpowiednio zabezpieczony i również podlega szczególnym zasadom ochrony?
  • procedury i środki zaradcze wdrożone przez zarząd szpitala od momentu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemiologicznego oraz od ujawnienia pierwszego zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce z wyszczególnieniem dwóch kategorii – 1) ochrona personelu medycznego i pomocniczego oraz 2) zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów i zabezpieczenie dostępności opieki medycznej dla torunian.
  • potwierdzenie sytuacji, w której mimo pobrania próbek wymazów od pacjentów z Oddziału Kardiologii oraz wcześniejszego zamknięcia oddziału, zostały wznowione przyjęcia.
  • stan zaopatrzenia Szpitala w maseczki, rękawiczki oraz specjalistyczne ubiory: szczególnie czy personel jest wystarczająco wyposażony w tego typu środki ochronne?

2

  • potwierdzenie informacji, że dyrekcja palcówki zakazała korzystania ze środków ochronnych, które pochodziły ze zbiórek? A także: czy sprzęt i środki pierwszej pomocy, które będą dostarczane do szpitala w ramach trwających akcji obywatelskich zostaną w pełni wykorzystane?
  • informację, czy wobec wątpliwości co do procedur oraz decyzji dyrekcji placówki zostaną podjęte czynności kontrolne w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.
  • Ponadto prosimy o informację dotyczącą zapewnienia alternatywnych form opieki medycznej świadczonej mieszkańcom Torunia w sytuacji, kiedy Specjalistyczny Szpital Miejski zostanie wyłączony z uwagi na konieczność odbycia kwarantanny przez personel i pacjentów.

 

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

bossboss

3 0

W koncu wzieli sie za.klike tzw laweczka zuzlowa. 11:10, 06.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NickNick

1 1

O KO.. alicjanci się odnaleźli... 11:31, 06.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

walcowniawalcownia

2 1

O q.....! jaki piękny walczyk!, o q...jak oni pięknie tańczą, w tej paltformie. Same tańcory, znaczy fordancery! Od ponad dekady w koalicji; stołki, stołeczki, posady, kasiorka! i ...? pytają się o sytuację w szpitalu, który im , miastu, RM podlegał! Cuda, niewida!, baba z brodą!, a Walkusz siedzący wygodnie na ramie roweryka radnusia Żymczyszkiewicza leci w głupa! , a moze jeszcze zapyta prezydenta o wykorzystanie wielkiej kasy na tzw wampiriadę, którą organizował wiele lat temu.
U Jarosława Haska, jeden z bohaterów D. Wojaka Szwejka w takich sytuacjach mawiał tak:
cyt. < jak te q...y są nachalne i bezczelne>. 12:02, 06.04.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

szpital miejskiszpital miejski

1 0

W skład Rady Społecznej Szpitala M. w Toruniu; m.in. Walkusz Łukasz, Wiśniewski Paweł, Czyżniewski Marcin, 12:09, 06.04.2020


MalkolmMalkolm

0 0

Obudzili się radni KO-PO.
A może sami pezprowadzicie kontrolę w szpitalu?! Macie przecież takie prawo! 🤨 13:38, 07.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA