Zamknij
REKLAMA

Praca w IT - jak się przebranżowić?

13:35, 05.11.2021 | materiały partnera

Sektor IT jest bardzo zróżnicowany i otwarty nie tylko dla specjalistów. Z łatwością można się przebranżowić, aby rozpocząć karierę na wymarzonym stanowisku. Warto zdecydować się na podjęcie studiów informatycznych, ale można także zdobyć wiedzę z pomocą kursów i szkoleń. Zanim zmienisz branżę na IT, zastanów się nad wyborem konkretnej specjalizacji.

Studia informatyczne – szansa na zmianę branży

Ukończenie studiów wyższych na kierunku informatyka może otworzyć drzwi do kariery w branży IT. Obecnie na wielu polskich uczelniach odbywają się studia zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym, co pozwala dopasować obowiązki uczelniane do aktualnych możliwości czasowych. Absolwenci kierunków technicznych mogą również zdecydować się na podjęcie studiów podyplomowych. Cieszą się one coraz większą popularnością wśród osób, którym zależy na gruntownej wiedzy z konkretnego zakresu. Warto podkreślić, że są one szansą zarówno na poszerzenie swoich dotychczasowych kompetencji, jak i na zdobycie zupełnie nowych umiejętności. Również osoby pracujące w branży IT mogą dzięki studiom podyplomowym poszerzyć swoją wiedzę, aby zdobyć zatrudnienie w nieco innym sektorze. Wśród kierunków cieszących się dużym powodzeniem warto wymienić chociażby analitykę biznesową, która łączy w sobie przygotowanie zarówno w zakresie IT, jak i biznesu.

Zawody przyszłości związane z IT – czy warto się przebranżowić?

Ciekawym pomysłem jest również przebranżowienie się pod kątem zawodów przyszłości, decydując się na studia, na przykład z zakresu inteligentnych kontraktów i walut biznesowych, robotyzacji procesów biznesowych czy technologii i procesów przyszłości. Stanowiska związane z projektowaniem sztucznej inteligencji lub robotyzacją coraz częściej pojawiają się w ofertach pracy i są szansą na rozpoczęcie kariery w branży IT. Warto zdecydować się na ten sektor nowoczesnych technologii, ponieważ obecnie jest najbardziej dynamicznie rozwijającą się gałęzią rynku.

Kursy i szkolenia IT

Zamiast studiów można także zdecydować się na kurs lub szkolenie z wybranej specjalizacji. To doskonała okazja na zdobycie praktycznych umiejętności, które pozwolą na przebranżowienie się. Warto zwrócić uwagę na bootcampy, czyli bardziej intensywną formę kursów. Obecnie największą popularnością cieszą się szkolenia o profilu programistycznym. W ofercie wielu firm szkoleniowych można znaleźć kursy dedykowane osobom początkującym, jak i doświadczonym specjalistom IT, którzy chcą zdobyć nowe umiejętności, znając już podstawy programowania. To znakomite rozwiązanie dla każdego, kto chce w jak najszybszym czasie uzyskać konkretne kompetencje zawodowe – i zarazem realna szansa na zmianę branży.

Jeśli poważnie zastanawiasz się nad przebranżowieniem się i rozpoczęciem kariery na stanowisku specjalisty IT, zadbaj również o wypracowanie przydatnych umiejętności. Niezbędna jest nie tylko bardzo dobra znajomość języka angielskiego, ale także wysoko rozwinięte zdolności analitycznego myślenia. Następnie zapoznaj się z ofertami z Twojego regionu. Na https://theprotocol.it/ szybko znajdziesz aktualne ogłoszenia m.in. z Bydgoszczy i wielu innych miast.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%