Zamknij
REKLAMA

Jak zmotywować się do regularnych treningów?

10:59, 08.10.2021 | materiały partnera

Jeszcze niedawno mogliśmy cieszyć się wakacyjną aurą, kiedy błogi relaks i odpoczynek od codziennych obowiązków były na pierwszym miejscu. W przypadku zdecydowanej większości z nas myślenie o jakiejkolwiek aktywności fizycznej zostawialiśmy dlatego w tyle. Nadszedł jednak czas, kiedy powróciliśmy do normalnego trybu życia, a ponowne zabranie się za regularne treningi wcale nie jest najłatwiejsza sprawą. Duża część osób właśnie po okresie wakacyjnym stawia sobie ambitne cele kupując karnet na siłownie czy zapisując się na zajęcia obejmujące konkretną aktywność fizyczną. Jednak w krótkim czasie okazuje się, że tracimy motywację, a decyzję o treningu odkładamy na następny dzień, tydzień czy miesiąc. Jest to spowodowane w głównej mierze tym, że lubimy widzieć efekty szybko, a kiedy te nie nadchodzą w oczekiwanym przez nas czasie, łatwo się poddajemy. Jednak to o czym należy pamiętać to, że rezultaty nie pojawiają się od tak. Nawet najbardziej intensywne treningi wykonywane przez tydzień nie dadzą nam takich efektów jak systematyczne wykonywane przez długi okres czasu. Z tego powodu tak ważna jest świadomość i wiedza na ten temat, aby nie stracić motywacji zbyt szybko i robić wszystko z głową, aby nasze zdrowie na tym nie ucierpiało.

Plan działania

Stworzenie planu działania jest pierwszym krokiem na drodze do osiągnięcia sukcesu. Dotyczy to nie tylko treningów czy zdrowego stylu życia, ale właściwie większości dziedzin naszego życia. Dzięki temu jesteśmy w stanie ocenić nasze postępy i rozwój, a następnie zweryfikować czy udało nam się osiągnąć zamierzony cel. W przypadku planowania diety i aktywności fizycznej, pierwsze nad czym należy się zastanowić to, to czy chcemy zrzucić parę kilogramów, wyrzeźbić sylwetkę czy po prostu poprawić naszą kondycję. W następnym kroku powinniśmy pomyśleć o mniejszych celach, bardziej szczegółowych, które umożliwią nam zmierzenie dotychczasowych postępów. Pamiętajmy również, że treningi musimy dopasować pod nasze indywidualne uwarunkowania. Jeżeli rzucimy się na głęboką wodę, możemy mieć pewność, że motywacja szybko nas opuści. Jeśli natomiast podjedziemy do tego z rozwagą, to małymi krokami będziemy mogli zwiększać intensywność.

Rób to, co lubisz

Jeżeli w naszej głowie tworzy się jakiś cel, który chcemy osiągnąć za wszelką cenę, nie powinniśmy podejmować decyzji o drodze do jego urzeczywistnienia zbyt pochopnie. W Internecie znajdziemy wiele osób, które zachwalają między innymi treningi wykonywane na siłowni, jednak jeśli po paru wizytach czujemy, że to nie jest do końca coś co sprawia nam przyjemność, powinniśmy poszukać alternatyw. W sytuacji, gdy będziemy zmuszać się do jakiejkolwiek aktywności fizycznej, która sprawia nam dyskomfort, szybko stracimy motywację, a nasz cel pozostanie tylko w naszych wyobrażeniach. Na szczęście sportów mamy do wyboru, do koloru więc z odrobiną wysiłku z pewnością znajdziemy taki, który połączy przyjemne z pożytecznym. Metodą prób i błędów poszukuj takiego, który będzie sprawiał Ci frajdę. Obóz sportowy dla dorosłych to jedna z ciekawszych propozycji, gdzie w trakcie całego turnusu masz niepowtarzalną okazję spróbować swoich sił w rozmaitych dyscyplinach.

Samodzielnie czy w grupie?

To czy postawisz na treningi indywidualne, czy te w większej grupie osób, zależy wyłącznie od tego jaka aktywność fizyczna Cię interesuje i jak Ty sam czujesz się bardziej komfortowo. Niektórzy z nas kompletnie nie odnajdą się w treningach wykonywanych w domu na własna rękę, inni zaś będą czuć się jak ryba w wodzie. Po drugiej stronie mamy ludzi, który wręcz nie wyobrażają sobie ćwiczenia w samotności, a to właśnie otaczające ich osoby stanowią dodatkową motywację, aby dać z siebie więcej. Na zorganizowanych zajęciach fitness, grupach tanecznych czy grach zespołowych na pewno poznasz mnóstwo ludzi, którzy będą podzielać Twoją pasję, a może także i cele. Ponadto, to właśnie na obozach sportowym dla dorosłych możesz nawiązać niezwykłe znajomości, które pozwolą Ci nie zrezygnować z osiągnięcia zamierzonych rezultatów, ponieważ będą przechodzić przez to samo co Ty.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%