Zamknij

Winietki ślubne nie tylko ułatwiają logistykę weselną - sprawdź, jaką jeszcze mogą pełnić rolę

11:14, 15.07.2021 | materiały partnera

Organizacja ślubu to skomplikowane zadanie logistyczne. Na szczęście istnieją akcesoria, które w tym pomagają. Należą do nich między innymi winietki, stanowiące nieodłączny element wyposażenia weselnego stołu. Po co jeszcze są winietki ślubne? Podpowiadamy, jak efektywnie je wykorzystać i jaki rodzaj winietek dobrać.

Dobrze zorganizowane wesele wymaga logistycznego zaplecza. Jeden niedopracowany szczegół może zniweczyć miesiące planowania i sprowadzić na nowożeńców sporo stresu. Przykładem jest chaos na sali weselnej na początku uroczystości, spowodowany niedopracowaniem kwestii usadzenia gości przy stole. Nawet jeśli para młoda właściwie zaplanuje rozkład miejsc, równie istotna jest kwestia skutecznego poinformowania o nim gości. Jak zrobić to w taki sposób, aby oszczędzić sobie nerwów?

Klasyczne winietki na stół we wzory kwiatowe

Nie tylko winietki ślubne – jak poinformować gości o rozkładzie miejsc?

Winietki ślubne są niezwykle ważnym elementem planowania rozmieszczenia gości przy stole. Najlepiej jednak połączyć ich wykorzystanie ze stworzeniem planu, który zostanie umieszczony w widocznym miejscu, tuż przy wejściu do sali. Może być to plansza lub też wręczane gościom broszurki w formie menu. Goście mogą zapoznać się w ten sposób z rozplanowaniem miejsc i skierować swoje kroki w część sali, w której zlokalizowane jest ich miejsce. To najlepszy sposób na uniknięcie chaosu na początku uroczystości. Gotowe plany oraz winietki ślubne można zamówić między innymi na stronie artma-zaproszenia.pl. Firma pisze ciekawie na swoim blogu również o wyborze układu stołu, który także jest istotnym elementem logistyki:

Tradycyjnym sposobem ustawienia prostokątnych stołów jest kształt litery „E”. Taki styl rozmieszczenia stołów to sprawdzony sposób, dzięki któremu goście łatwo nawiązują ze sobą kontakty, także pomiędzy rodzinami.

Układ stołów weselnych w kształcie litery „L” to rozwiązanie rekomendowane, a często także jedyne możliwe do zastosowania w przypadku wąskiej sali. Idealnie, jeśli wielkość blatu pozwala, aby para młoda mogła zasiąść na jego szczycie.

Jeśli zależy nam na szczególnym wyeksponowaniu stołu prezydialnego, a wielkość sali na to pozwala, warto zwrócić uwagę w stronę litery „T”. Przy takim układzie łatwo znaleźć honorowe miejsce dla świadków, rodziców, a nawet przyjaciół nowożeńców, wystarczy połączyć ze sobą kilka stołów.

Weselne wizytówki na stół – dlaczego warto jej zastosować?

Stosowanie winietek to świetny sposób na wskazanie gościom ich miejsc przy stole bez konieczności oprowadzania każdego z osobna, co byłoby po prostu niemożliwe, zwłaszcza przy okazji większych uroczystości. Należy wypisać na nich imię i nazwisko gościa. Pamiętaj o tym, aby przed uroczystością sprawdzić personalia osób towarzyszących, aby móc wypisać winietki również dla nich.

Oryginalne winietki ślubne mogą być również piękną pamiątką. Aby uzyskać taki efekt, warto zdecydować się nie na karteczki, ale przypinki. Goście mogą zabrać je ze sobą do domu – będą przywoływać piękne wspomnienia. Dodatkowo przypięcie przypinek z imieniem i nazwiskiem przełamie pierwsze lody, co jest ważne podczas wesel, na których pojawia się wiele nieznających się osób.

Winietki na ślub to również świetny sposób na ułatwienie pracy kelnerom – zwłaszcza jeśli wśród gości znajdują się osoby przebywające na różnych dietach, jak bezglutenowa, wegańska czy wegetariańska. Można oznaczyć je różnymi odcieniami czy motywami, dzięki czemu dystrybucja dań będzie znacznie łatwiejsza.

Jakie winietki ślubne wybrać?

Możesz zdecydować się na klasyczne bileciki lub winietki na szpilce, którą często wbija się w czekoladkę czy ciasteczko z wróżbą. Ciekawą alternatywą są wspomniane już przypinki. Zastanawiasz się, jaka jest cena winietek? Tanie winietki dobrej jakości możesz zamówić już za kilka złotych, a w zestawie będą kosztować jeszcze mniej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%