Zamknij
REKLAMA

Poradnik na temat pożyczek prywatnych

00:00, 27.12.2020 | materiały partnera

Gdy myślimy pożyczki, pierwsze co rzuca nam się na myśl to bank lub firma pożyczkowa. W dzisiejszych czasach dostęp do usług pożyczkowych jest jednak zdecydowanie szerszy. Ogromną popularnością cieszą się również pożyczki prywatne. Obecnie pojawia się sporo pytań co do tego rodzaju pożyczek. W niniejszym artykule zamieszczamy szereg najważniejszych informacji na temat pożyczek prywatnych.

Pożyczki prywatne - co to takiego?

Pożyczka oznacza umowę o charakterze finansowym, która zawierana jest pomiędzy dwiema stronami: pożyczkodawcą oraz pożyczkobiorcą. Ten pierwszy udziela pożyczki, zaś ten drugi ją otrzymuje oraz zobowiązuje się do tego, aby oddać ją pożyczkodawcy w odpowiednim terminie i na warunkach określonych w umowie. Obecnie pożyczek mogą udzielać nie tylko banki oraz wyspecjalizowane instytucje pożyczkowe. Każdy z nas bez problemu może także uzyskać pożyczkę prywatną. Czym zatem są pożyczki prywatne? 

Pożyczki prywatne to typ pożyczek, który jest udzielany przez osoby prywatne. Pożyczkę prywatną mogą zaciągnąć osoby prywatne jak i firmy oraz organizacje. Oznacza to, że pożyczkę prywatną możemy otrzymać od każdego - zarówno od członka naszej rodziny, przyjaciela jak i całkowicie obcej nam osoby. 

Gdzie szukać pożyczek prywatnych? 

Znalezienie atrakcyjnej pożyczki prywatnej jest obecnie wyjątkowo proste. Wszystko dzięki internetowi, w którym działa mnóstwo stron, na których ogłaszają się osoby oferujące pożyczki prywatne. Każdy z nas może znaleźć taką ofertę, która w pełni będzie odpowiadała jego potrzebom i oczekiwaniom. Duża liczba ofert jest sytuacją niezwykle korzystną dla pożyczkobiorców, ponieważ mogą oni w niezwykle krótkim czasie odnaleźć najlepszą pożyczkę. 

Gdzie szukać pożyczek prywatnych? Sporo cennych informacji na temat pożyczek prywatnych można znaleźć pod adresem https://yousave.pl/artykuly/pozyczki-prywatne-sprawdzone/540. Yousave.pl to porównywarka pożyczek, która oferuje rankingi pożyczek, kredytów, kont bankowych i wielu innych produktów finansowych. Ponadto, w Yousave można także skorzystać z bardzo szerokiej gamy artykułów eksperckich o tematyce ekonomicznej. 

Ile może wynieść kwota prywatnej pożyczki? 

Czy istnieje jakiś odgórny limit dotyczący kwot pożyczek prywatnych? Okazuje się, że nie. O wszystkich warunkach pożyczki prywatnej wspólnie decyduje pożyczkodawca z pożyczkobiorcą. Ustalenie kwoty, terminu spłaty oraz kosztów to wyłączne kompetencje obu stron umowy. Te kwestie zawsze są ustalane w sposób indywidualny. Pożyczka prywatna może równie dobrze wynieść 500 złotych jak i 50 000 złotych. To od pożyczkodawcy zależy, jaką kwotę zdecyduje się przekazać pożyczkobiorcy. Im kwota będzie wyższa, tym ryzyko kredytowe także będzie rosło. 

Strony powinny także dogadać się nie tylko co do kwoty, ale również innych parametrów, czyli terminu spłaty, opłat oraz sposobu spłaty długu. Pożyczka prywatna może nawet być całkowicie bezkosztowa, a RRSO może wynieść okrągłe 0%. Wszystko zależy od osoby udzielającej takiej pożyczki. 

Specjaliści zalecają, aby pożyczkę prywatną potwierdzić poprzez sporządzenie odpowiedniej umowy pożyczki. Wtedy zostaną zabezpieczone interesy obojga stron podpisywanej umowy, co zdecydowanie zwiększy poziom bezpieczeństwa. 

Źródło: Yousave.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop