Zamknij
REKLAMA

Wady i zalety kominka otwartego

00:00, 24.01.2020 | materiały partnera

Kominki domowe są niewątpliwie świetnym dodatkiem do każdej aranżacji. Decydujemy się na nie nie tylko ze względu na funkcję wizualną, ale również praktyczną. Dzięki odpowiedniemu kominkowi jesteśmy w stanie skutecznie dogrzać pomieszczenie lub mieszkanie w mroźne, zimowe wieczory. Aktualnie dostępnych jest mnóstwo rozwiązań kominkowych, przez co nieraz trudno wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. W tym artykule jednak przedstawimy podstawowe wady i zalety kominka otwartego, dzięki czemu będziesz mógł skutecznie podjąć decyzję, czy warto się na coś takiego decydować. Zapraszamy do artykułu!

Zalety kominka otwartego

Przede wszystkim główną zaletą takie rozwiązania jest otwarte palenisko. Daje to niesamowity klimat wewnątrz salonu czy sypialni, a my jesteśmy w stanie relaksować się przy bezpośrednim cieple palącego się ognia. Wydzielające się zapachy są dla wielu również bardzo atrakcyjne, dzięki czemu można uzyskać świetne połączenie. Kominek otwarty idealnie pasuje do bardziej klasycznych aranżacji. Może służyć jako główny punkt naszego wystroju, lub jako dodatek do salonu. Idealne rozwiązanie na jesiennie wieczory, gdzie chcemy skutecznie się dogrzać w pobliżu tlącego się ognia. Idealne do pracy przy komputerze czy do czytania lektury. Nie wymaga to generalnego remontu, a jego montaż jest bardzo prosty. Taki kominek nie należy również do najdroższych rozwiązań, przez co często decydujemy się właśnie na kominek otwarty. Jeżeli lubisz styl i klasę, to te rozwiązanie jak najbardziej jest właśnie dla Ciebie.

Wady kominka otwartego

Jak się jednak okazuje, kominek otwarty posiada sporo wad. Przede wszystkim potrzebuje odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni. Sam w sobie kominek otwarty nie jest mały i trzeba zapewnić również bezpieczne odległości w jakich znajduje się od innych obiektów w naszym salonie czy sypialni. Nie chcemy przecież wywołać pożaru spowodowanego naszym kominkiem. Dlatego upewnij się wcześniej, że będziesz miał wystarczającą ilość wolnej przestrzeni. Poza tym kominek domowy nie jest zbyt wydajnym rozwiązaniem. Jego sprawność jest bardzo niska, gdyż spora ilość generowanej energii wydostaje się poprzez komin. Dlatego właśnie jest to rozwiązanie, które dogrzewa konkretne pomieszczenie, a raczej jego konkretny obszar. Własnie dlatego głównie pełni on funkcję wizualną. Poza tym wymaga sporej ilości poświęcanego czasu. Rozpalenie nie należy do najszybszych czynności, a żeby utrzymać odpowiednią czystość palenisko musi być regularnie czyszczone. Problemem nieraz okazuje się popiół, który trzeba wyrzucać po każdym, jednorazowym paleniu. Poza tym kominek otwarty wymaga ciągłej obserwacji. Nie możemy zostawić palącego się ognia samemu sobie, bo grozi to niebezpieczeństwem dla naszego życia. Staje się to znacznie bardziej uciążliwe, gdy posiadamy w domu małe dzieci. Polecamy także spojrzeć na ofertę tych kominków we Wrocławiu.

Czy warto się na coś takiego zdecydować? Jeżeli jesteś przekonany, że musisz mieć coś takiego patrząc przez pryzmat aranżacji to jak najbardziej. W innym przypadku zalecamy wybór czegoś bardziej praktycznego i funkcjonalnego.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone