Zamknij
REKLAMA

Płytki ceramiczne – wysublimowany charakter włoskiego wzornictwa

00:00, 24.08.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Oryginalne meble to nie jedyna wizytówka włoskich producentów. Wśród produktów z pięknej Italii prym wiodą również płytki ceramiczne. Włoskie produkty przywodzą na myśl wysoką jakość i prestiż. Co decyduje o fenomenie prezentowanego przez nich wzornictwa?

Włoski design, który imponuje 

Unikalny włoski styl zaczął rozwijać się w drugiej połowie XX wieku – po wojennym upadku mieszkańcy Italii zaczęli odsłaniać swoją kreatywną naturę. Godny podziwu styl, który zrodził się wówczas, do dziś jest wykorzystywany w nowoczesnych aranżacjach pomieszczeń. Włoska myśl twórcza wyznacza gorące trendy w modzie i we wnętrzach, ponieważ charakteryzuje się nie tylko estetyką przykuwającą wzrok i wzbudzającą pożądanie, ale również doskonałą jakością wykonania. Nawet płytki włoskie, które stanowią jedynie element wykończeniowy, kojarzą się z prestiżem i wyrafinowaniem. Są to jedne z najlepszych płytek, jakie obecnie można kupić w Polsce. Na równi z nimi można postawić jeszcze płytki hiszpańskie, które odzwierciedlają żywiołowość narodu wychowanego na flamenco i corridzie. Płytki włoskich producentów są polecane przez wielu znawców aranżacji wnętrz. Cechuje je oryginalność i różnorodność, dzięki czemu dekorują pomieszczenia urządzone w dowolnym stylu.

Rodzaje płytek ceramicznych – włoska jakość

Włoskie płytki występują w odsłonach klasycznych, jak i niecodziennych. Oryginalne wzory i struktura są niezastąpione. Wytwarzanie płytek jest procesem długotrwałym, a przy tym przebiega z zachowaniem najwyższych standardów jakości. Najcieńszym rodzajem płytek jest glazura, którą wypala się w najniższych temperaturach. Pokryta szkliwem sprawdza się jako materiał wykończeniowy ścian. Można ją zastosować do zabudowy urządzeń sanitarnych. Terakota jest popularnym materiałem podłogowym. Gładka lub fakturowana powierzchnia i różnorodność kolorystyczna sprawiają, że z jej pomocą można odmienić każde wnętrze. Szczególnie polecane są płytki gresowe ze względu na doskonałe parametry techniczne i możliwość wykorzystania ich w każdym pomieszczeniu oraz na zewnątrz budynków. Pożądaną właściwością gresu jest mrozoodporność. Jest bardzo wytrzymały. Wypala się go w temperaturze ok. 1200 °C. Można skorzystać również z klinkieru, którym wykłada się przede wszystkim posadzki. Wchodząc na stronę https://www.paste-group.pl/nasza-oferta, można przekonać się, jak wyglądają unikalne płytki o włoskim zacięciu.

Płytki drewnopodobne – złudzenie prawdziwego drewna

Drewno jest materiałem ocieplającym wnętrze, ale też problematycznym. W wilgotnych pomieszczeniach takich jak kuchnia i łazienka sprawdzają się jedynie niektóre gatunki, które i tak wymagają szczególnej pielęgnacji oraz konserwacji. W tej sytuacji z pomocą przychodzą włoscy producenci, którzy oferują płytki perfekcyjnie naśladujące kolorystykę oraz usłojenie naturalnego drewna. Można wybierać spośród imitacji najróżniejszych gatunków. Odpowiednio dobrany rodzaj płytek nie nasiąka wodą, a wszelkie zabrudzenia łatwo usunąć z jego powierzchni.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone