Zamknij
REKLAMA

Małe raty przy kredycie na auto?

10:00, 10.05.2018 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Kredyty są popularną wśród Polaków formą finansowania rozmaitych przedsięwzięć, wśród nich często pojawia się kupno nowego samochodu. Każdemu zależy na tym, by rata kredytu była jak najniższa i by nie obciążała nadmiernie domowego budżetu. Wyboru odpowiedniego kredytu trzeba dokonać metodycznie, co oznacza dokładne przeanalizowanie dostępnych możliwości. W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy decydujemy się na kredyt gotówkowy, czy też typowy kredyt samochodowy. Występują pomiędzy nimi istotne różnice, w których powinien się orientować przyszły kredytobiorca.

Kredyt gotówkowy, a kredyt samochodowy

Najogólniej można powiedzieć, że kredyt samochodowy bierzemy, gdy mamy już na oku konkretny pojazd, który chcemy zakupić, natomiast kredyt gotówkowy, gdy dopiero będziemy poszukiwać wymarzonego auta. To oczywiście duże uproszczenie. Powiedzieć trzeba, że przede wszystkim kredyt samochodowy jest kredytem celowym. Bierzemy go na konkretny cel, czyli na wybrany model samochodu. Logicznym jest fakt, iż, aby ubiegać się o kredyt celowy, rzeczony cel musi być nam znany i konkretnie wskazany. Kredyt gotówkowy z kolei przeznaczony jest na dowolny cel, więc decydując się na niego mamy czas i swobodę w zakresie wyboru czterech kółek odpowiadających naszym potrzebom. To tylko podstawowe rozróżnienie, lecz ważne jest także to, ile za dany kredyt zapłacimy. W świadomości społecznej panuje przekonanie, że kredyty samochodowe są tańsze od gotówkowych. Zgadza się, ale tylko pod warunkiem, że chcemy kupić zupełnie nowe lub maksymalnie kilkuletnie auto. W przypadku starszych pojazdów używanych ta zasada już się nie sprawdzi. Można zatem wysnuć następujący wniosek: jeżeli kupujemy nowe auto, bardziej opłacalny jest kredyt samochodowy, a jeśli auto używane, korzystniejszy i tańszy będzie kredyt gotówkowy. Kredyt gotówkowy jest powszechnym produktem, ponieważ ma go w swej ofercie niemal każdy bank, zaś kredyty samochodowe wchodzą w zakres usług tylko niektórych banków.

Kredyt samochodowy z niską ratą

Ranking kredytów samochodowych jest zamieszczany i nieustannie aktualizowany na stronie internetowej porównywarki kredytów, gdzie każdy znajdzie sprawdzone i atrakcyjne oferty znanych pożyczkodawców. Niższe koszty kredytów samochodowych determinuje kilka czynników: wiek pojazdu (im nowszy, tym niższe koszty), wartość pojazdu i jego stan techniczny (im droższe auto, tym lepsze warunki finansowania), a także wysokość wkładu własnego kredytobiorcy (im więcej zapłacimy własnym sumptem, tym niższe koszty kredytu). Porównywarka daje nam możliwość szybkiego przejrzenia ofert wielu banków. Mamy podgląd na wszelkie koszty związane z zaciągnięciem zobowiązania i nie tracimy czasu na samodzielne wyszukiwanie. Gdy dokonamy wyboru pożyczkodawcy, przechodzimy po prostu bezpośrednio na jego stronę internetową, zapoznajemy się ze szczegółami usługi, a jeśli spełnia ona nasze potrzeby i możliwości w zakresie spłaty, wypełniamy wniosek kredytowy. Sprawdź ranking pożyczek na samochód na stronie ekredyt24.

(materiał partnera)
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone