Zamknij

Kim jest petsitter i jak nim zostać?

12:17, 17.06.2022 | Artykuł napisany we współpracy z Pethomer.com

Petsitter to osoba, która zajmuje się zwierzakami domowymi podczas nieobecności ich opiekunów. Petsitterzy zapewniają codzienną opiekę nad zwierzakiem. Niektórzy ograniczają swoje usługi do kotów i psów. Inni opiekują się również ptakami, rybkami, małymi ssakami, gadami i płazami. Wielu opiekunów zwierząt prowadzi regularne usługi wyprowadzania psów i oferuje usługi całodobowej opieki nad zwierzętami, gdy klienci wyjeżdżają z miasta lub opieki dziennej. Tego rodzaju usługi są coraz bardziej popularne. W artykule odpowiadamy na pytania, kiedy warto zatrudnić petsittera, ile zarabia petsitter i jak można nim zostać?

Petsitter-Pethomer-Toruń

Petsitter-Pethomer-Toruń

Tymczasowa opieka nad zwierzęciem — kiedy jest potrzebna?

Zwierzęta domowe towarzyszą nam od dawien dawna. Nasza świadomość w kwestii opieki nad nimi jest coraz większa. Dajemy im nie tylko dach nad głową, ale nawiązujemy ze zwierzętami głębokie relacje. Przestajemy traktować je przedmiotowo — z właścicieli staliśmy się opiekunami, a nawet psimi lub kocimi rodzicami! :-)

Zwierzęta w domu są traktowane jak pełnoprawni członkowie rodziny. Są jednak sytuacje, kiedy pies lub kot nie może cieszyć się naszym towarzystwem. Mowa tu między innymi o wyjazdach służbowych czy wakacyjnych, na które nie możemy zabrać ze sobą ukochanego pupila. W wielu przypadkach to rodzina bądź znajomi opiekują się zwierzakiem, ale nie każdy może liczyć na taką pomoc. W takich przypadkach można skorzystać z pomocy profesjonalnego petsittera.

Petsitter-Pethomer-Toruń

Petsitter-Pethomer-Toruń

Petsitter — kim jest i czym się zajmuje?

Petsitter  to osoba, która w profesjonalny sposób zajmuje się domowym pupilem na czas wyjazdu jego opiekuna. Można śmiało powiedzieć, że jest to niania dla zwierzaka. Taka osoba ma dużą wiedzę z zakresu opieki nad zwierzętami. Mowa oczywiście nie tylko o samej teorii, ale również o praktyce. Bardzo często osoby te są wolontariuszami w schroniskach lub fundacjach dla zwierząt bądź odbyły różne kursy behawioralne.

Jeszcze do niedawna dość niewiele osób zajmowało się tego rodzaju usługami. Obecnie zawód petsittera staje się coraz bardziej popularny, co szczególnie widać w dużych miastach. Można wyróżnić kilka rodzajów usług, które oferują petsitterzy. Oprócz wyprowadzania czworonoga na spacer oraz karmienie go pod nieobecność domowników wiele petsitterów zajmuje się również prowadzeniem domowych hoteli dla zwierząt. 

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z usług opiekuna zwierząt domowych, warto zapoznać się z platformą https://Pethomer.com. Jest to platforma internetowa, na której możesz wyszukać zaufanego petsittera dla psa lub kota. Domowy hotel w Pethomer polega na całodobowej opiece nad psem u petsittera w domu. Podczas pobytu w domowym hoteliku Twój zwierzak może spokojnie odpoczywać i bawić się do woli, a do tego jest otoczony czułą opieką. Opiekun Pethomer wyprowadza psa na długie spacery i opiekuje się według Twoich zaleceń. Możesz z nim być w stałym kontakcie i poprosić go o codzienną wysyłkę zdjęć psa, aby mieć pewność, że Twój pupil się dobrze bawi. :-)

Petsitter-Pethomer-Toruń

Petsitter-Pethomer-Toruń

Jak zostać petsitterem?

Wielu zwierzolubów uważa, że petsitter to zawód marzeń. Szczególnie jest to interesujące dla osób, które uwielbiają kontakt ze zwierzętami, ale z różnych powodów nie mogą mieć żadnego w domu. Jest to więc nie tylko praca zarobkowa, ale również wielka przyjemność, a przy tym ogromna pomoc dla osób, które potrzebują tymczasowej opieki nad swoim pupilem. Pozostaje pytanie — kto może zostać opiekunem do zwierząt?

Petsitterem może zostać tak naprawdę każdy, kto ukończył 18 lat i potrafi zająć się zwierzakiem w jak najlepszy sposób. Opieka nad zwierzęciem to nie tylko przyjemność, ale również i wielka odpowiedzialność. Trzeba mieć wielkie serce i wiedzę z zakresu opieki nad zwierzętami — najlepiej praktyczną. Istnieje wiele szkoleń, dzięki którym można zostać certyfikowanym petsitterem. Kursy są zazwyczaj prowadzone przez behawiorystów oraz trenerów zwierzęcych, którzy oferują nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i również praktyczną. Petsitting staje się już na tyle popularny w naszym kraju, że niektóre szkoły prywatne mają w swojej ofercie kursy z zakresu opieki nad zwierzętami.

Aby zostać petsitterem, nie są wymagane kursy, choć oczywiście są one źródłem wiedzy i na pewno podnoszą kwalifikacje. Jak zatem zostać nianią dla zwierzaka jeśli ma się odpowiednie przygotowanie do tego zawodu? Zarejestruj się i zostań Opiekunem na Pethomer.com. Jest to portal, na którym zarejestrowane osoby oferują pomoc w opiece nad pupilem domowym na czas wakacji lub wyjazdu.

Aby zostać petsitterem, pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza na stronie. Bardzo ważne jest, aby w dokładny sposób uzupełnić dane o sobie oraz zakres usług, które chce się oferować. Administratorzy portalu we wstępnym etapie weryfikują dane i sprawdzają wszelkie podane informacje. Następnym krokiem jest kontakt z daną osobą i rozmowa na temat opieki nad zwierzętami. Dzięki dokładnej weryfikacji wiemy, że Petsitter z Pethomer jest zaufany.

Petsitter-Pethomer-Toruń

Petsitter-Pethomer-Toruń

Petsitter — cennik

Wyjeżdżając na wakacje, wiele osób zastanawia się, ile kosztuje petsitter. Cenniki opiekunów dla zwierząt różnią się między sobą — od czego może to zależeć? Głównie od rodzaju usługi, jaką oferuje dany petsitter. Najdroższą opcją wydają się być hotele dla zwierząt, które oferują całodobową, profesjonalną opiekę nad pupilem. Zazwyczaj nieco mniej kosztuje opieka dzienna i szybkie karmienie, czyli odwiedziny u zwierzaka w domu na karmienie i zabawę oraz wyprowadzanie czworonoga na spacer.

Trzeba jednak też pamiętać, że to ile za wyprowadzanie psa zapłacimy może zależeć też od miejscowości. Ile kosztuje petsitter w Warszawie, a ile petsitter w Toruniu? W stolicy ceny zaczynają się od 20 do 50 złotych za spacer. Z kolei za podobną usługę w kujawsko-pomorskim zapłacimy średnio już od 10 do 30 złotych. Warto wziąć też pod uwagę, że cena może być zależna od długości spaceru oraz uwzględniać koszt dojazdu.

Stawki za konkretne usługi mogą się zmieniać na przestrzeni roku, w sezonie letnim mogą być trochę wyższe niż w porę zimową. Uwarunkowane jest to większym zapotrzebowaniem na usługi petsittingu w okresie wakacyjnych wyjazdów. Podobnie jest z dostępnością terminów u petsitterów. Planując swoje wakacje, warto dużo wcześniej zacząć również myśleć o opiece dla swojego pupila. Nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę, aby mieć pewność, że w danym czasie wybrany petsitter będzie miał wolne terminy, aby zająć się profesjonalną opieką nad ukochanym czworonogiem. 

Petsitter-Pethomer-Toruń

Petsitter-Pethomer-Toruń

(Artykuł napisany we współpracy z Pethomer.com)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%