Zamknij

Tapicer meblowy w Toruniu – kiedy zadzwonić po tego fachowca? Odpowiadamy

11.57, 25.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11.58, 25.11.2022

Sofa podrapana przez kota? Stara tapicerka na siedzeniach samochodowych? Z tymi i wieloma innymi problemami możesz zgłosić się do tapicera! Toruń jest pełen profesjonalistów w tej branży. Nie warto kupować nowych mebli, jeśli możesz odnowić stare. Dowiedz się, gdzie znaleźć dobrego tapicera w Toruniu oraz kiedy do niego zadzwonić.

Jakie usługi tapicerskie w domu klienta wykonuje tapicer?

Przy obecnej dostępności nowych mebli i wyposażenia często zapominamy, że nie każda usterka oznacza koniec ich żywota. Nie musisz od razu biec do sklepu, kiedy pies pogryzie twój ulubiony fotel lub ze starej kanapy wyjdzie sprężyna. Warto najpierw poprosić o pomoc tapicera. Sprawi, że stary mebel ponownie zacznie świecić dawnym blaskiem.

Jak sama nazwa wskazuje, tapicer zajmuje się tworzeniem, pielęgnacją i konserwacją tapicerowanych obić. Wbrew pozorom, jego działalność nie ogranicza się wyłącznie do mebli. Elementy z tapicerki występują również w wyposażeniu sportowym, pojazdach czy fragmentach scenografii. Wykorzystywane są także do wyciszania ścian czy tworzenia różnego rodzaju dekoracji.

W domu najczęściej potrzebujemy tapicera, kiedy zniszczeniu ulegnie jeden z mebli. Jednak warto podjąć z nim współpracę już w momencie projektowania wnętrza. Zdolny tapicer może stworzyć wyjątkowe meble lub dekoracje idealnie dopasowane pod twój gust. Jeśli lubisz głośno słuchać muzyki lub potrzebujesz pomieszczenia do skupienia się na pracy, warto pomyśleć także o wyciszaniu ścian. Tapicer zajmuje się również wykonywaniem zasłon, kotar i draperii.

Masz w domu małego rozrabiakę lub niesfornego zwierzaka? Warto na stałe zapisać numer tapicera w telefonie. Uratuje sytuację, kiedy zniszczeniu ulegnie sofa będąca w rodzinie od pokoleń lub inny tapicerowany mebel, do którego masz duży sentyment.

Gdzie znaleźć dobrego tapicera?

Skorzystanie z usług tapicera zazwyczaj jest bardziej opłacalne niż kupowanie nowego wyposażenia. Oczywiście, koszt zależy od stopnia zniszczenia tapicerowanych elementów. Może się zdarzyć, że odnawianie nie będzie miało sensu. Profesjonalista przedstawi ci pomysły na droższe i tańsze rozwiązania konkretnego problemu.

Niestety, w dzisiejszych czasach brakuje dobrych rzemieślników. Zazwyczaj dowiadujemy się o nich pocztą pantoflową lub przez internet. Jeśli potrzeba naprawy mebla nie jest pilna, warto popytać znajomych o rekomendację.

Jednak w momencie, kiedy kanapa czy fotel nie nadają się do użytku, potrzebujemy działać szybko. Wystarczy wpisać zapytanie w wyszukiwarce, aby uzyskać setki ogłoszeń o usługach tapicerskich. Jak sprawdzić, który fachowiec jest wart zaufania? Możesz sprawdzić oceny i opinie wcześniejszych klientów decydując się na poszukiwania tapicera w Toruniu na ALEO.com.

Tapicer meblowy a samochodowy – czym się różnią?

Większość tapicerów oferuje kompleksowe usługi w zakresie odnawiania tapicerek w meblach i samochodach. Metody i materiały są w nich bardzo podobne, więc w tej branży nie ma podziału na poszczególne specjalizacje. Nie każdy tapicer podejmie się bardziej zaawansowanych usług np. wygłuszania ścian czy wykonania tapicerki od zera.

Oczywiście, do warsztatu samochodowego nie udasz się z wytartą kanapą. Nie każdy zakład posiada w ofercie renowację tapicerki. Najlepiej zachować kontakt do sprawdzonego tapicera i kierować się bezpośrednio do niego w razie problemów z meblami czy siedzeniami w aucie. Mechanicy samochodowi nie zawsze mają umiejętności w zakresie tapicerowania, a na pewno nie są w tym wyspecjalizowani.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%