Zamknij
REKLAMA

Polsat przeprasza radnych podtoruńskiej gminy!

10:49, 30.10.2019 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. deposit photos

Polsat przeprasza radnych podtoruńskiej gminy!

Sądowa batalia telewizji Polsat i radnych jednej z podtoruńskich gmin trwała od dłuższego czasu. Chodzi o gminę Obrowo i materiał ogólnopolskiej stacji o rzekomym skandalicznym zachowaniu radnych na jednym ze szkoleń. Polsat przegrał i teraz przeprasza.

O sprawie poinformował wójt Obrowa, Andrzej Wieczyński. O co chodziło? W reportażu telewizji Polsat radni mieli napaść na Artura Borzęckiego, który nagrywał ich rzekome występki, a następnie uwięzić go w hotelu. 

Teraz telewizja musi opublikować przeprosiny. 

Na profilu wójta Obrowa i stronie internetowej gminy ukazało się następujące oświadczenie.

Zgodnie z prawomocnym wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Warszawie (V ACa 789/18) z dnia 23 października 2019 r. nakazano Telewizji POLSAT opublikowanie o godzinie 16:15 wyraźnie widocznego ogłoszenia na planszy, która zostanie wyświetlona przez 30 sekund w piątek w terminie 7 dni od dnia uprawomocnienia się wyroku, o następującej treści:
 
„Telewizja Polsat spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie oświadcza, że w zwiastunie programu „Interwencja” pod nazwą „Huczne szkolenie radnych” wyemitowanym w dniu 4 lutego 2015 roku naruszono dobra osobiste radnych Gminy Obrowo: Marii Lewandowskiej, Alicji Tarkowskiej, Andrzeja Wierzbickiego, Wiesława Popławskiego, Juliusza Błaszkiewicza, Romana Skórskiego, Jerzego Falkowskiego oraz Krzysztofa Michalskiego poprzez bezpodstawne przypisanie im nagannego zachowania innych uczestników szkolenia, polegającego na tym, że to radni z Gminy Obrowo napadli na Artura Borzęckiego, zabrali mu telefon, skasowali film i uwięzili go w hotelu. Telewizja Polsat przeprasza powyższe osoby za przyczynienie się do upowszechnienia w opinii publicznej ich negatywnego wizerunku.”
 

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone