Zamknij
REKLAMA

Są pieniądze dla mieszkańców gminy! Co trzeba zrobić?

19:36, 01.12.2018 | FD
Skomentuj
fot. Gmina Łubianka
REKLAMA

Gmina Łubianka ogłosiła, że trwa nabór wniosków w zakresie projektu grantowego pn. „Lokalne Ośrodki Włączenia Społecznego Ziemi Gotyku”. Mieszkańcy mogą otrzymać spore granty!

To druga edycja projektu (po wrześniowym naborze). 

W naborach planowanych na przełomie 2018/2019 LGD planuje środki na granty po maksymalnie 50 tys. złotych na aktywizację społeczną w następującym zakresie:

- działania na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, w zakresie wdrożenia rozwiązań z obszaru aktywnej integracji o charakterze środowiskowym takich jak kluby młodzieżowe oraz inne z obszaru aktywnej integracji o charakterze środowiskowym;

- działania wspierające rozwiązania w zakresie organizowania społeczności lokalnej i animacji społecznej z wykorzystaniem m.in.: usług wzajemnościowych, samopomocowych; lidera lub animatora aktywności lokalnej oraz obywatelskiej; inne formy w zakresie organizowania społeczności lokalnej.

W sumie na granty służące aktywizacji społecznej LGD ma budżet w wysokości ok. 1 mln złotych na lata 2019-2020.

Ponadto LGD ma środki na 4 granty po maksymalnie 150 tys. na projekty w zakresie aktywizacji społeczno-zawodowej w tym szkolenia podnoszące kompetencje i/lub dające nowe umiejętności zawodowe i społeczne.

Granty mają być przeznaczone na realizację działań skierowanych do osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, które przyczynią się co poprawy ich sytuacji tj. większej aktywności społecznej lub zawodowej. Granty mają być realizowane dla mieszkańców gmin Chełmża, Łubianka, Łysomice, Papowo Biskupie oraz Miasta Chełmża.

O grant mogą się ubiegać  wszystkie podmioty (posiadające osobowość prawną) z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych). Szczegóły tutaj

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA