Zamknij
REKLAMA

Toruń i region: akcja policjantów na A1. Wpadli pijani kierowcy!

16:44, 11.10.2021 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. depositphotos
REKLAMA

Toruń i region: akcja policjantów na A1. Wpadli pijani kierowcy!

Policjanci z czterech powiatów, przez które przebiega w naszym województwie autostrada A-1 przeprowadzili wzmożone kontrole kierujących pojazdami pod kątem trzeźwości oraz wpływu środków działających podobnie do alkoholu. Spośród ponad tysiąca sprawdzeń w dwóch przypadkach kierowcy nie powinni wsiadać za przysłowiowe kółko. Natychmiast zostali wyeliminowani z ruchu i stracili uprawnienia.

W minioną sobotę (8.10.21) na autostradzie A-1 i na bramkach w ramach akcji „Trzeźwa autostrada A-1” policjanci z Torunia, Grudziądza, Włocławka i Świecia, przeprowadzili kontrole kierujących pojazdami wjeżdżającymi i zjeżdżającymi z tej drogi. Policyjne działania trwały od 8.00 do 10.00. Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń Alco-Blow w ciągu kilku sekund wielu zatrzymanych do kontroli kierujących było sprawdzanych na zawartość alkoholu.

Celem działań było ujawnianie i eliminowanie z ruchu jak największej liczby nietrzeźwych kierujących pojazdami, jak również osób kierujących pojazdami pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

W trakcie działań funkcjonariusze przprowadzili 1 169 kontoli. Spośród nich dwóch kierującycch jechało na tzw. podwójnym gazie. Policjanci zatrzymali ich prawa jazdy i oczywiście wyeliminowali z ruchu.

Funkcjonariusze ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień.

[ALERT]1633963369657[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

RyanRyan

0 0

Dostali podwyżki i wrócili na drogi. Szkoda, że nie było Panów na drogach dwa tygodnie temu, przez tydzień. Wątłe zdrowie w tej policji mają. 12:08, 12.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%