Zamknij
REKLAMA

Prowadzili nielegalną działalność hazardową pod Toruniem. Teraz będą mieli problemy

09:36, 02.06.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Nadesłana
REKLAMA

Prowadzili nielegalną działalność hazardową pod Toruniem. Teraz będą mieli problemy

W ostatnich dniach, funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS prowadzili na terenie całego województwa wzmożone działania wymierzone w nielegalny hazard. Do kontroli wytypowane zostały miejsca, które na podstawie prowadzonych obserwacji, podejrzewano o to że, prowadzona jest w nich nielegalna działalność hazardowa.

Przewidywania mundurowych Służby Celno-Skarbowej KAS potwierdziły się w stu procentach, ponieważ każdy ze sprawdzanych lokali okazał się przysłowiową jaskinią hazardu. Łącznie w kontrolowanych punktach funkcjonariusze KAS ujawnili 15 nielegalnych automatów do gier hazardowych, w tym 5 w nieoznakowanych kontenerach w Brodnicy i Izbicy Kujawskiej oraz 3 w dwóch lokalach na terenie powiatu żnińskiego.

Ponadto, we współpracy z funkcjonariuszami Policji, mundurowi KAS skontrolowali punkt znajdujący się na jednym z bydgoskich osiedli. W trakcie przeszukania, oprócz czterech nielegalnych automatów do gier, ujawniono gotówkę do wypłat wygranych oraz specjalne urządzenia do zdalnego łączenia maszyn z Internetem. Funkcjonariusze KAS przesłuchali obsługę lokalu oraz przebywających w nim graczy.

Kolejne miejsce prowadzenia nielegalnego hazardu zostało zlikwidowane przez Służbę Celno-Skarbową KAS na terenie Gniewkowa. Współdziałając z inowrocławską Policją, funkcjonariusze KAS ujawnili i zabezpieczyli do prowadzonych spraw 3 nielegalne automaty, gotówkę oraz klucze serwisowe do maszyn.

Na wszystkich 15 zatrzymanych automatach funkcjonariusze KAS przeprowadzili eksperymenty procesowe, które potwierdziły hazardowy charakter urządzeń.

Od początku roku, skuteczne działania funkcjonariuszy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, pozbawiły hazardowego podziemia 86 automatów do gier, a co za tym idzie także ogromnych nielegalnych przychodów, wynikających z ich eksploatacji.

Osoby urządzające nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych, oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

Odpowiedzialność mogą ponieść nie tylko właściciele nielegalnych automatów, ale też osoby, które wstawiają takie urządzenia do swoich lokali.

[ALERT]1591079154118[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA