Zamknij
REKLAMA

Wkrótce zamkną TO schronisko dla zwierząt! " Cios za ciosem. Nie mamy sił"

09.00, 16.08.2022 .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że jedno z najpopularniejszych schronisk dla zwierząt w regionie wkrótce zostanie zamknięte. "Po prostu nie dajemy rady. Wstrzymywaliśmy się bardzo długo, by to powiedzieć, ale to chyba ten moment. Sami w to nie wierzymy" - piszą osoby zarządzające placówką.

Schronisko DISEL działające w miejscowości Wygoda pomiędzy Toruniem, a Aleksandrowem Kujawskim to azyl dla bezpańskich zwierząt z okolic.

Przez kilka lat swojej działalności przewinęło się tam kilka tysięcy bezpańskich zwierząt. Wiele z nich wymagało pomocy medycznej, która została tam udzielona. Schronisko prowadzi też zakrojoną na szeroką skalę akcję adopcyjną, dzięki której mnóstwo zwierząt znalazło nowy dom.

Zamkną schronisko?

Wszystko wskazuje na to, że niestety tak. Problemem są pieniądze, których placówce od bardzo długiego czasu brakuje.

Informacja o zamknięciu pojawiła się na facebookowej stronie schroniska.

- Nie dajemy rady. Po prostu nie dajemy rady. Wstrzymywaliśmy się bardzo długo, by to powiedzieć, ale to chyba ten moment. Sami w to nie wierzymy. Nasze serca są rozdarte. Niestety, schronisko zostanie zamknięte w grudniu. Decyzja została już ogłoszona współpracującym z nami miastom i gminom. Koszty naszej działalności wzrosły na tyle dużo, że każdy miesiąc kończymy z długami. Wszechobecna drożyzna niszczy nas z każdej strony. Cios za ciosem

- czytamy.

Schronisku brakuje pieniędzy m.in. na prąd, wodę, paliwo, leczenie, karmę dla zwierząt, najem terenu pod działalność i dostosowywanie się do nowych wymogów i przepisów.

-  Pieniądze stoją nam na drodze czynienia dobra. Niestety bez nich nie zrobimy nic. Ledwo łatamy każdą dziurę, wiążemy koniec z końcem. Wiemy, że nie będziemy w stanie utrzymać tego miejsca. Analizowaliśmy to już nie raz, nie dwa - dodają właściciele.

Co dalej ze zwierzakami?

W Dislu wciąż przebywa jednak mnóstwo zwierząt, które czekają na adopcję. Ośrodek prosi więc o wsparcie i zabieranie psów i kotów do swoich domów.

-  Podopiecznych przybywa, a tylko nieliczni opuszczają mury schroniska. Dlatego błagamy - jeśli możecie pomyślcie o powiększeniu swojej rodziny o czworonożnego podopiecznego. Może Wy, Wasi przyjaciele, znajomi. Może wiecie o kimś, kto mógłby przygarnąć pod swój dach psiaka bądź kociaka? - apeluje schronisko.

Jak ustaliliśmy, schronisko dla zwierząt Disel ma działać tylko do końca 2022 roku. Później zostanie bezpowrotnie zamknięte. 

 

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

adisadis

2 2

<mega straszne... mam stamtąd psa :( 10:14, 16.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

babcia Kazia babcia Kazia

3 1

Niestety, nieraz trzeba poświęcić chore i stare psy aby te młode i zdrowe miały co jeść! Psów i kotów jest za dużo, schronisk za mało, pieniędzy za mało:( bolesne, ale trzeba wprowadzić jakąś segregację-tak jak robiono to kiedyś 10:32, 16.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

8 0

Jestem odpowiedzialny dlatego nie biorę psa i nie traktuje jak zabawkę która potem można oddać. 12:31, 16.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ania.Ania.

0 0

Jedno z lepszych schronisk ma być zamknięte .
A co z mordowniami które nie spełniają wymogów ..
A wręcz znęcają się nad zwierzętami?! 18:40, 19.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%