Policjanci z posterunku w Piotrkowie Kujawskim przeprowadzili dramatyczną akcję ratunkową, ratując życie 30-letniego mężczyzny. Mężczyzna, będąc w kryzysie emocjonalnym, chciał odebrać sobie życie. Dzięki szybkiej interwencji i determinacji funkcjonariuszy udało się uniknąć tragedii.
[ALERT]1732536197609[/ALERT]
W środę, 20 listopada, około godziny 16:00 dyżurny radziejowskiej policji otrzymał zgłoszenie od rodziny 30-latka. Mężczyzna kilka godzin wcześniej wyszedł z domu, informując, że zamierza odebrać sobie życie. Próby odnalezienia go przez bliskich nie przyniosły rezultatu, dlatego poproszono o pomoc policję.
Do poszukiwań w terenie nad jeziorem Czarny Bród skierowano kilka patroli policyjnych, a także strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Piotrkowie Kujawskim.
[ZT]61920[/ZT]
Po kilkudziesięciu minutach intensywnych poszukiwań mł.asp. Cezary Małkowski i mł.asp. Krzysztof Rogalski nawiązali kontakt telefoniczny z zaginionym. Mężczyzna poinformował, że ugrzązł w bagnie i nie jest w stanie samodzielnie się wydostać. Był wyziębiony i bardzo osłabiony.
Policjanci, prowadząc rozmowę telefoniczną, zlokalizowali miejsce, w którym znajdował się 30-latek. Okazało się, że mężczyzna utknął w grzęzawisku do wysokości klatki piersiowej, kilka metrów od brzegu. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do akcji ratunkowej, wydobywając go z bagna i przenosząc w bezpieczne miejsce.
Następnie mężczyzna został pieszo przetransportowany do radiowozu, gdzie wezwano zespół ratowników medycznych. Po wstępnym badaniu przewieziono go do szpitala.
Dzięki zaangażowaniu i szybkim działaniom policjantów, mężczyzna został uratowany.
To zdarzenie przypomina, jak ważne jest, aby w trudnych momentach szukać pomocy. Dostępnych jest wiele telefonów wsparcia, które oferują pomoc osobom w kryzysie:
116 123 – telefon zaufania dla dorosłych, czynny codziennie od 14:00 do 22:00;
116 111 – całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży;
800 108 108 – telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli od 14:00 do 20:00;
800 121 212 – całodobowy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka;
22 635 09 54 – telefon zaufania dla osób starszych, dostępny w wybrane dni tygodnia.
W trudnych chwilach warto rozmawiać z bliskimi lub skontaktować się z ekspertami, którzy mogą udzielić potrzebnego wsparcia. Pamiętajmy, że pomoc jest zawsze dostępna.
2 1
ale chwila...kto za to wszystko zapłaci? Człowiek ma wolną wolę i co kogo to obchodzi że chce sobie zafundować odwalenie kity?
1 1
wiem gdzie to... Tam chodziliśmy na kremówki
2 0
dlatego nie należy stawiać rowera koło kaloryfera , a mikrofalówki na patelni
2 0
Jak mógł dzwonić to mogł se pizzę zamówić, a nie odciągać służby jak mi akurat menel na klatce szczył
2 0
nikt nie strzelał? w bagnie w miarę bezpiecznie, Kolombo mi kiedyś mówił
1 0
ale co? bo nie zrozumiałam
0 0
no tak, samobójca, który informuje, ze idzie strzelić samobója a potem odbiera telefon od milicjanta.... Atencjusz zwykły.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz