Zamknij
REKLAMA

Minister zdrowia i ŚWITA PiS w Ciechocinku. Temat? Kolejki do sanatoriów

16.00, 25.09.2022 D.W./UW
Skomentuj Fot. Urząd Wojewódzki
REKLAMA

Zmienią się zasady kierowania na leczenie uzdrowiskowe, a pacjent sam będzie mógł zdecydować gdzie i kiedy wyjedzie na leczenie albo rehabilitację. O tym mówił Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej zorganizowanej dziś w sanatorium "Orion" w Ciechocinku.

Konferencję prasową z udziałem ministra zdrowia zorganizowano w środę (21 września). 

Podczas spotkania z dziennikarzami mówiono m.in. o sposobach na usprawnienie działań uzdrowisk. Jak informuje urząd wojewódzki, nowelizacja ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej ma wprowadzić duże zmiany w leczeniu uzdrowiskowym. Kierowanie na leczenie uzdrowiskowe będzie uproszczone i elektroniczne, a kwalifikację pacjenta przeprowadzi lekarz w uzdrowisku, a nie jak dotąd oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

[FOTORELACJA]8076[/FOTORELACJA]

- Powstanie nowy system teleinformatyczny. Pacjent nie będzie już musiał dostarczać skierowania papierowego od lekarza do NFZ. W zamian otrzyma kod, którym zarejestruje swój pobyt w sanatorium. Również lekarz będzie mógł przekazać elektronicznie skierowanie pacjenta do wybranego przez niego sanatorium

- mówił Adam Niedzielski.

- Uzdrowisko samo będzie prowadzić listę oczekujących i wyznaczy termin leczenia. To fundamentalna zmiana - dodawał.

Jak było do tej pory?

Dotychczas to NFZ zarządzał listą oczekujących, a termin zależał od kolejki w danym regionie. Dzięki nowym przepisom poprawi się dostępność do leczenia uzdrowiskowego – znacznie skróci się czas oczekiwania. Reforma zakłada też zwiększenie liczby zabiegów fizjoterapeutycznych w leczeniu uzdrowiskowym dorosłych z 3 do 4 dziennie.  

- Podnosimy standard opieki w sanatoriach. Stawiamy na jakość. Sanatoria będą też musiały monitorować skuteczność leczenia - stwierdził szef resortu.

Podczas konferencji prasowej w sanatorium MSWiA „Orion” w Ciechocinku uczestniczył także m.in. Filip Nowak, Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, który przekazał podziękowania Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu Mikołajowi Bogdanowiczowi za modelowe kierowanie pomocą w czasie pandemii Covid-19. Prezes Filip Nowak zaznaczył również, iż reforma lecznictwa uzdrowiskowego oznacza, że zmieni się rola NFZ, który będzie pomagać pacjentom, a nie za nich decydować.

 

Zobacz także:

(D.W./UW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Hehehehe Hehehehe

3 1

Partia Idiotów Samych PIS za cos sie znowu zabiera....znowu slyszymy ze bedzie lepiej sprawniej i w ogole super ......ludzie uwaga będą jeszcze wieksze kolejki i oczywiście drozej......oni wszystko spie...przą .... 16:58, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niedzielskiniedzielski

3 1

Niedzielski co ma wisieć nie utonie...... 200 000 zgonow ponadmiarowych.... my Pamietamy 18:53, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzefSzef

3 1

A ci już męczą elektorat swój przed wyborami.
Chyba geriatrycznych zamęczą tymi głupotami.
Masakra.
Nikt ich nie chce to ogłupiają tych co pomocy sami potrzebują. 22:09, 25.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%