Zamknij

To on dokonał tego haniebnego czynu w Obrowie k. Torunia. 21-latek...

09.50, 19.03.2022 ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Nadesłana
REKLAMA

To on dokonał tego haniebnego czynu w Obrowie k. Torunia. 21-latek...

Kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili do prokuratury i sądu 21 latka, który wspólnie z dwoma innymi mężczyznami dokonał rozboju i spalił samochód pokrzywdzonego. Sąd aresztował go na najbliższe trzy miesiące. Funkcjonariusze znają już tożsamość pozostałych sprawców i zapowiadają, że ich zatrzymanie jest kwestią czasu.

Kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili do prokuratury i sądu 21-letniego mieszkańca Bydgoskiego Przedmieścia, który wspólnie z dwoma innymi mężczyznami napadł na pokrzywdzonego i spalił jego samochód.

Do tego zdarzenia doszło 5 marca tego roku na terenie jednej z miejscowości w gminie Obrowo. Policjanci dostali zgłoszenie od mężczyzny, który poinformował, że kilka godzin wcześniej padł ofiarą napadu.

Pokrzywdzony relacjonował, że tego dnia zadzwonił do niego znany mu z widzenia mężczyzna i poprosił go o pożyczkę w kwocie 1000 zł. Pomimo tego, że pokrzywdzony nie znał jego dokładnych danych personalnych ani adresu zamieszkania zgodził się pomóc mężczyźnie, gdyż ten tłumaczył mu, że ma kłopoty i pilnie potrzebuje gotówki.

Mężczyźni umówili się na jednej z dróg leśnych. Znajomy pokrzywdzonego przyjechał na spotkanie razem z dwójką innych mężczyzn. Kiedy wsiadł do samochodu zgłaszającego zażądał od niego 2000 złotych.

Pokrzywdzony nie miał takich pieniędzy przy sobie, więc odmówił, wtedy do jego samochodu podeszli pozostali mężczyźni i kategorycznie zażądali gotówki. Pokrzywdzony w obawie o swoje życie ruszył samochodem a siedzący obok niego znajomy zaczął go bić.

Po przejechaniu kilkuset metrów auto stanęło. Pokrzywdzony wybiegł z samochodu a wtedy mężczyźni rzucili się na niego i pobili. W pewnym momencie pokrzywdzony zdołał się oswobodzić i uciekł w stronę pobliskich zabudowań, gdzie się schował. Uciekając zobaczył, że auto, którym przyjechał stanęło w płomieniach. Napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia.

Kryminalni z toruńskiej komendy, którzy od początku włączyli się w rozwiązanie tej sprawy na podstawie relacji pokrzywdzonego wytypowali osoby, które mogły brać udział w tym zdarzeniu. Funkcjonariusze zdobyli informacje wskazujące na konkretne osoby mogące mieć związek z tym zdarzeniem i szybko zamienili je na konkretny materiał dowodowy, pozwalający na zatrzymanie pierwszej z podejrzewanych osób.

Działania funkcjonariuszy pozwoliły także na precyzyjne ustalenie personaliów dwóch pozostałych osób biorących udział w zdarzeniu. Kryminalni zapowiadają, że ich zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

Sąd uwzględnił wniosek organów ścigania i aresztował 21-latka na najbliższe trzy miesiące. Mężczyzna był już wcześniej notowany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, groźby, pozbawienie innej osoby wolności, zmuszenie do określonego zachowania i kradzież rozbójniczą.

Teraz wszystkim sprawcom może grozić do 12 lat więzienia.

[ALERT]1647679835220[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

WW

7 1

Naprawdę weźcie się za coś bardziej pożyteczniejszego niż pisanie takich bzdur , albo chociaż doinformujcie się bardziej. Przedstawienie jego osoby tutaj wygląda jakby był conajmniej nieobliczalnym bandytą, a nie znacie nawet szczegółów sprawy ani sprawy z rzeczywistością. 10:41, 19.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WW

5 1

A skoro pokrzywdzony niby został skatowany, to jak miał sile jeszcze uciekać? 🤣🤣🤣🤣 10:46, 19.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

M...iM...i

3 1

Ci pismaki nic nie wiedzą coś usłyszą i bzdury kompletne piszą aby dać artykuł.
Śmiać się chcę z was zamiast Dzień Dobry Toruń powinniście się nazywać ZNOWU KŁAMIEMY . Po prostu gratulować 🤣 12:29, 19.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%