Zamknij
REKLAMA

W Toruniu odbędzie się Festiwal Gier Edukacji Globalnej 

10:28, 02.10.2019 | AJ
Skomentuj
Foto. Nadesłane
REKLAMA

W Toruniu odbędzie się Festiwal Gier Edukacji Globalnej 

Polska Akcja Humanitarna zaprasza na Festiwal Gier Edukacji Globalnej. Jego pierwsza, ogólnopolska edycja odbędzie się w dniach 3-4.10.2019. Nauczyciele/ki i edukatorzy/ki z całej Polski przyjadą do Torunia, aby poznać gry używane do edukowania w temacie zrównoważonego rozwoju, praw człowieka i globalnych wyzwań. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia.

Pierwszy dzień to sesja plenarna, rozrywki gier oraz strefa targowa. W sesji plenarnej wystąpią m.in. Oliwia Ubecka – nauczycielka z Włocławka, która od lat organizuje grę trenową „Królestwo UBÓ”, Magda Gasewicz - twórczyni escape roomów oraz Dobrota Egner – nauczycielka, która angażuje mieszkańców Piekar Śląskich w grę „Fair Train”.

W strefie targowej będzie można zapoznać się z grami m.in. Fundacji EMIC, Stowarzyszenia Centrum Rozwiązań Systemowych, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Stowarzyszenia, Instytutu Dyskursu i Dialogu, Europe4Youth, Instytutu Globalnej Odpowiedzialności oraz Fundacji Court Watch Polska

Odbędzie się także warsztat z tworzenia gier miejskich oraz rozgrywki gier PAH - escape roomu „Otwórz się na globalne wyzwania” oraz 2 wielkoformatowe „planszówek”, które można wypożyczyć do szkoły :“Wodne wyzwania” oraz “Reporterzy i reporterki z Południa”.

“Od początku istnienia, zespół edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej opiera się na aktywnych formach nauki przez doświadczenie. Jesteśmy nastawieni na gry edukacyjne, zazwyczaj wielkoformatowe lub miejskie” – mówi Joanna Pankowska, specjalistka ds. edukacji w PAH, odpowiedzialna za organizację festiwalu. “Nie tylko przekazujemy wiedzę, ale również kształtujemy postawy takie jak współpraca, krytyczne myślenie czy branie odpowiedzialności za sytuację na świecie”.

Drugi dzień Festiwalu to spotkanie w mniejszym, eksperckim gronie, aby porozmawiać o tym jak gry tworzyć, wprowadzać do szkół i jakie wyzwania temu towarzyszą. W spotkaniu tym udział wezmą osoby tworzące materiały edukacyjne, a w szczególności gry. Podczas spotkania zmierzą się z wyzwaniami jakie stoją na drodze do szerszego wprowadzania gier jako metody w środowisku edukacji globalnej w Polsce, a także wymienią się doświadczeniami.

Pierwszy dzień Festiwalu odbywa się w godzinach 8-16 w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży, a drugi w godzinach 9-14 w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2. Piętro.

Wydarzenie jest bezpłatne i jest adresowane do osób z miejscowości poniżej 500 tys. mieszkańców/ek.

Festiwal odbywa się w ramach projektu Polskiej Akcji Humanitarnej współfinansowanego z programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia.

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA