Zamknij
REKLAMA

Nasz wyborowy duet rusza na podbój świata, mają dwa nowe programy. Zapowiada się ciekawy sezon

13:13, 23.09.2016 | Michał Malinowski, inf. prasowa
Skomentuj Przed Natalią i Maksymem kolejny ciężki sezon Fot. Tomasz Berent
REKLAMA

Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev, mistrzowie Polski w tańcach na lodzie, reprezentanci Polski, startujący w barwach toruńskiego klubu AXEL są już przygotowani do nadchodzącego sezonu łyżwiarskiego 2016/2017. 

Toruńska para przygotowała zupełnie nowe dwa programy: krótki na bazie nastrojowego bluesa i energetycznego hip-hopu oraz taniec dowolny będący interpretacją utworu z kultowego filmu „Dirty Dancing”. Kalendarz startów jest jeszcze bogatszy niż w poprzednim sezonie, głównie za sprawą zaproszenia pary do udziału w 2 turniejach z cyklu Grand Prix – w Japonii i Chinach. Wiele z tegorocznych startów będziemy mogli obejrzeć w telewizji lub w Internecie.

[ZT]1164[/ZT]

Tegoroczny sezon toruńskiej pary zapowiada się bardzo intensywnie. Najważniejszymi występami będzie udział w Grand Prix Chin (18-20 listopada) i Japonii (25-27 listopada.), mistrzostwach Polski – Pucharze Czterech Narodów w Katowicach (15-17 grudnia), turnieju Mentor Cup Toruń 2017 (11-15 stycznia), a także start w mistrzostwach Europy w Ostravie (25-29 stycznia.2017) oraz mistrzostwach Świata w Helsinkach (29 marca – 2 kwietnia), przy czym udział w tych ostatnich zależy od wyników uzyskanych w zawodach mistrzostw Polski. 

(Fot. Tomasz Berent)

Parę Kaliszek-Spodyriev zobaczymy także w turniejach z cyklu ISU Challenger Series in Figure Skating. Już 29 września w Bratysławie, 6 października w Finlandia Trophy, 7 grudnia w Chorwacji. Większość startów (z Japonii, Chin, z Ostrawy, Helsinek, Torunia) pokaże TVP Sport oraz Eurosport. Inne będzie można obejrzeć dzięki live streamingowym relacjom za pośrednictwem tej witryny internetowej.

Tymczasem pierwszy start z nowymi programami już za nimi. W warszawskich zawodach otwarcia sezonu uzyskali dobry wynik 145,68 pkt.

- Wracamy do Torunia naprawdę zadowoleni, choć mamy jeszcze przed sobą dużo pracy – oceniła warszawski występ Natalia Kaliszek.

- Przed startem było trochę stresu, ale po wejściu na lód wszystko przeszło i pojechaliśmy swoje – dodaje Maksym Spodyriev. 

Jak oceni start swoich podopiecznych Sylwia Nowak- Trębacka?

- Po tych zawodach wiemy, co jest jeszcze do zrobienia. Start w zawodach zawsze wiąże się ze stresem, jest inny niż przejazd na treningu. Teraz będziemy dopracowywać poszczególne elementy układu – podsumowała  Sylwia Nowak-Trębacka.

Najbliższe zmagania na lodzie już 29 września – 1 października 2016 roku w Bratysławie w ramach ISU Challenger Series in Figure Skating 2016/17. 

(Michał Malinowski, inf. prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%