Zamknij
REKLAMA

Złoty medal mistrzostw Europy na licytacji WOŚP. Przekazał go sędzia z Torunia!

16:12, 22.01.2022 | ddtorun.pl/informacja prasowa
Skomentuj fot. Wnopib dla WOŚP
REKLAMA

Złoty medal mistrzostw Europy na licytacji WOŚP. Przekazał go sędzia z Torunia!

Po raz 30. w Polsce i 11. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tegorocznej edycji WNoPiB dla WOŚP odbędą się turnieje sportowe, impreza taneczna i licytacja ciekawych fantów.

Ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce w ubiegłym roku impreza miała charakter zdalny. W tym roku politolodzy planują wrócić do tradycyjnych wydarzeń. Finał tegorocznej edycji WNoPiB dla WOŚP odbędzie się w ostatni weekend stycznia, a rozpocznie go impreza taneczna w Od Nowie 28 stycznia.

W sobotę o godz. 15:00 do rozgrywki w turnieju Deluxe Ski Jump przystąpią fani Adama Małysza, a dzień później w Uniwersyteckim Centrum Sportowym rozegrane zostaną turnieje koszykówki 3x3, gdzie o zwycięstwo powalczy 16 drużyn.

Finał WNoPiB dla WOŚP nie obędzie się bez licytacji fantów przekazanych przez przyjaciół i sympatyków akcji. Hitem z pewnością będzie złoty medal Mistrzostw Europy w piłce nożnej, który został podarowany przez sędziego Bartosza Frankowskiego.

Rektor UMK przekazał na aukcję m.in. koszulkę z autografami olimpijczyków: Katarzyny Zillmann, Fabiana Barańskiego, Mirosława Ziętarskiego i Kingi Gackiej. Na licytujących czeka wiele wyjątkowych przedmiotów. Aukcja ruszy 21 stycznia i potrwa 10 dni.

Przez cały czas można również wspierać WOŚP wpłatami do eSkarbonki założonej przez koordynatora akcji - dr. Wojciecha Peszyńskiego z Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie.

Przygotowania do finału trwają już od początku stycznia, kiedy ruszyła akcja "Krokuj z nami". Każdy przebyty podczas treningów kilometr to złotówka w skarbonce WOŚP. Akcja trwała do 17 stycznia i spotkała się z dużym zainteresowaniem. Łączny pokonany dystans to ponad 1600 km.

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony jest zakupowi sprzętu medycznego do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

(ddtorun.pl/informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%