Zamknij
REKLAMA

Sportowe emocje znów w Toruniu. Niebawem rusza Copernicus Cup!

15:24, 22.01.2022 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. Adam Zakrzewski
REKLAMA

Sportowe emocje znów w Toruniu. Niebawem rusza Copernicus Cup!

22 lutego 2022 r. w Arenie Toruń odbędzie się ósma edycja Copernicus Cup. Toruń, jako gospodarz wydarzenia, to jedyne polskie miasto, które gości zawody zaliczane do najważniejszego cyklu mityngów lekkoatletycznych na świecie.

Kiedy budowaliśmy Arenę Toruń z bieżnią lekkoatletyczną, którą dedykowaliśmy polskim lekkoatletom taki był nasz cel, żeby w tej hali organizować zawody lekkoatletyczne najwyższej rangi.

Żebyśmy mogli oklaskiwać i podziwiać najlepszych sportowców z Polski, ale i całego świata – podkreślił Zbigniew Fiderewicz Zastępca Prezydenta Miasta Torunia.

W czasie tegorocznej odsłony turnieju Polskę będą reprezentowali m.in. Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Patryk Dobek, Marcin Lewandowski, Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Damian Czykier czy Anna Matuszewicz, która była obecna na dzisiejszej konferencji. Jej zdaniem bliskość trybun w obiekcie sportowym pomaga i jeszcze bardziej motywuje sportowców – Hala jest fantastyczna.

Na treningu bliskość kibiców, aż tak na nas nie wpływa, ale na zawodach to się już czuje – przyznaje wicemistrzyni Polski w skoku w dal.

Łącznie przewidziano 12 konkurencji. W tegorocznej edycji wydarzenia rywalizować będzie ponad 100 zawodniczek i zawodników w następujących konkurencjach:

  • Kobiety: 60 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 60 m przez płotki, skok w dal;
  • Mężczyźni: 60 m, 800 m, 3000 m, 60 m przez płotki, pchnięcie kulą, skok o tyczce.
  • Copernicus Cup będzie jednym z ostatnich sprawdzianów weryfikacji poziomu sportowego przed Halowymi Mistrzostwami Świata, które odbędą się w dniach 18-23.03.2022 r. w Belgradzie.

Przewidywany koszt całkowity organizacji mityngu to kwota 1.459.000,00 zł.

Wsparcie Gminy Miasta Toruń jako współorganizatora wydarzenia wyniesie 800 tys. złotych i zostanie przeznaczone na: wynajem hali, ryczałty sędziowskie, koszty pomiaru elektronicznego, zakwaterowanie zawodników sędziów i obsługi technicznej, promocję wydarzenia, koszty transmisji telewizyjnej, nagrody dla zawodników oraz tzw. startowe zawodników.

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KibicKibic

1 0

I covid pewnie też będzie. 11:01, 23.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%