Zamknij
REKLAMA

Zbliża się Toruń Maraton. Co przygotowali organizatorzy?

12:08, 17.10.2019 | AJ
Skomentuj
Foto. Archiwum
REKLAMA

Zbliża się Toruń Maraton. Co przygotowali organizatorzy?

To już ostatnie dni elektronicznych zapisów na 37. edycję Toruń Maraton, która odbędzie się 27 października 2019 r. w grodzie Kopernika! Limit uczestników niemal wyczerpany. Na listach startowych ponad 1200 osób. Do wyboru biegacze mają maraton, półmaratonu, a najmłodsi biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 100 do 1000 m.

Medale już czekają na biegaczy! Prezentują się wyśmienicie! Na medalach wrysowany jest ślad od buta biegowego oraz trasy 42 km lub 21 km. Na lewej krawędzi przedstawiono zarys toruńskiej starówki. Medale są trójwymiarowe i solidne – duże, grube i ciężkie.

37 edycja Toruń Maraton 2019 zachęca biegaczy także bardzo szybką i płaską trasą. Otóż największe przewyższenie to zaledwie 2%. Na trasie ustawionych będzie kilka punktów żywieniowych, ubikacje mobilne oraz stanowiska medyczne. Trasa została już przetestowana w marcu bieżącego roku podczas 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, podczas których zwycięzca półmaratonu osiągnął czas 1:08:56!

Znamy już osoby, które będą pełnić funkcję pacemakerów tj. osób pomagających swoim kolegom z trasy pokonanie dystansu maratońskiego w założonym tempie od 5 godzin do 3 godzin i 15 min. Sylwetki osób prezentuje powyższa grafika.

Biuro Zawodów będzie czynne tylko w sobotę w godz. 14:00-21:00 w Arenie Toruń przy ul. Bema 73-89. Organizatorzy umożliwiają odebranie pakietu za inną osobę. Niezbędne do tego będzie:

– upoważnienie do odbioru pakietu i oświadczenie o stanie zdrowia, własnoręcznie podpisane przez zawodnika – oryginał zostaje w Biurze Zawodów. Upoważnienie dostępne do pobrania tutaj: https://tiny.pl/tlr4p

– skan/zdjęcie dowodu osobistego/paszportu do wglądu w Biurze Zawodów.

Start, meta oraz miasteczko biegowe 37. edycji Toruń Maraton 2019 zlokalizowane będą w nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej – Arena Toruń przy ul. Bema 73-89 w Toruniu. Rywalizacja dla dzieci będzie przebiegać w trakcie biegu maratońskiego na pobliskim Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. Bema 23/29.

Wszystkich biegaczy wraz z rodzinami i kibicami, a także mieszkańców Torunia organizatorzy zawodów serdecznie zapraszają 27 października 2019 r. do miasteczka biegowego do Areny Toruń!

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

biegaczkasraczkabiegaczkasraczka

2 0

Jak ja moim autkiem dojade do galerii ? Przecież nie będę szedł pieszo,mam dopiero 23 lata ,nie będe nóg marnował.Kto pozwala na biegi w centrum miasta? Miasta są dla aut ,nie dla ludzi :) 09:07, 18.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz