Zamknij
REKLAMA

Toruń: Michał Gołaś ambasadorem kampanii „150 cm dla rowerzysty”

10:48, 21.03.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Michał Gołaś z prawej Fot. Archiwum

Toruń: Michał Gołaś ambasadorem kampanii „150 cm dla rowerzysty”

Coraz więcej Polaków jeździ na rowerze, jednak wraz z rosnącą popularnością dwóch kółek, zwiększa się  obawa o bezpieczeństwo. Aby edukować zarówno rowerzystów, jak i kierowców kilka lat temu powstała kampania społeczna „150 cm dla rowerzysty”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach. Do akcji w roli ambasadora dołączył zawodowy kolarz, Michał Gołaś (Team Sky).

Polska jest w czołówce najniebezpieczniejszych krajów Unii Europejskiej dla rowerzystów. Nic więc dziwnego, że pojawiają się inicjatywy społeczne, które chcą poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach. W takim celu powstała kampania „150 cm dla rowerzysty”. Jej głównym założeniem jest zachowanie odpowiedniej odległości przy wyprzedzaniu rowerzystów. To nie jedyny postulat akcji prowadzonej przez Stowarzyszenie Zdrowy Rower, projekt ma za zadanie edukować zarówno rowerzystów, jak i kierowców, aby jazda na rowerze była bezpieczna i przyjemna.

- Codziennie przemierzam na rowerze kilkadziesiąt kilometrów i bezpieczeństwo jest dla mnie priorytetem. Chciałbym aby wszyscy uczestnicy ruchu nawzajem się respektowali. Dzięki takim kampaniom wzrasta nasza świadomość w sferze dzielenia się wspólną przestrzenią na drogach, co mam nadzieję, przyniesie poprawę bezpieczeństwa. Bardzo wiele możemy osiągnąć przez edukację kierowców  i rowerzystów, dlatego uważam, że takie spotkania to właściwy kierunek – powiedział Michał Gołaś. 

W trosce o toruńskich pasjonatów dwóch kółek sklep rowerowy Gołaś Bikes zorganizował spotkanie w ramach kampanii „150 cm dla rowerzysty”. Podczas panelu poruszono kwestię przepisów o ruchu drogowym, zagrożeń na polskich drogach oraz jak właściwie poruszać się rowerem. W wydarzeniu wziął udział także zawodowy kolarz Michał Gołaś (Team Sky), który z własnych doświadczeń opowiedział na co należy uważać podczas jazdy na rowerze. Ponadto sportowiec dołączył do kampanii jako ambasador. 

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

Piotr1Piotr1

0 16

A po co się szczypać - od razu 300cm, co tam. 20:24, 21.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

FRanekFRanek

10 1

Owszem 300 cm. Tak się wyprzedza rowerzystę w krajach cywilizowanych. Kierowca czeka na wolny lewy pas, po czym samochód zjeżdża na lewy pas i po wyprzedzeniu wraca na prawy. Tylko w Polsce dzicz wyprzedza "na trzeciego" ocierając się o rowerzystę. 00:30, 22.03.2019


© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone