Szybkie przełamanie Polskiego Cukru Toruń. Jak wypadł debiut Michaela Umeha?

13:48, 19.11.2018 FD Aktualizacja: 14:05, 19.11.2018
Skomentuj fot. Agnieszka Bielecka fot. Agnieszka Bielecka

Polski Cukier Toruń szybko podniósł się po niespodziewanej porażce z Legią Warszawa. Toruńscy koszykarze nie dali szans zawodnikom Miasta Szkła Krosno. Zawodnikiem meczu został Robert Lowery.

Twarde Pierniki zanotowały szóste zwycięstwo w siedmiu spotkaniach. Bilans popsuł tylko ostatni mecz z Legią. Polski Cukier szybko jednak poprawił nastroje kibicom - mecz w Krośnie był jednostronnym popisem i wygrał 95:70.

Pierwsza kwarta już zwiastowała, że Polski Cukier wygra spotkanie w Krośnie. Twarde Pierniki zwyciężyły w niej 17:22 i praktycznie przez większość odsłony kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Podobnie było w drugiej, gdzie podopieczni Dejana Mihevca wygrali 19:26.

Prawdziwy popis nadszedł jednak w drugiej połowie, a konkretnie w trzeciej części meczu. Lekcja jaką Polski Cukier udzielił reprezentantom klubu z Krosna była sroga. 33:13 - taki wynik sprawił, że wygrana Twardych Pierników stała się pewna. Nie zmieniła tego czwarta część meczu, w której Cukier wyraźnie odpuścił i przegrał 21:14.

Wydarzeniem dnia był debiut Michaela Umeha. Nigeryjczyk zagrał 21 minut i w tym czasie trafił w 4 na 9 rzutów, zdobył 10 punktów, dwie zbiórki i dwie asysty.

Teraz Polski Cukier pojedzie do Dąbrowy Górniczej i postara się wygrać kolejny mecz

Miasto Szkła Krosno - Polski Cukier Toruń 70:95 (17:22, 19:26, 13:33, 21:14)

Miasto Szkła: Bogucki 15, Krefft 10, Loveridge 10, Hinds 9, Put 7, Westbrook 5, Bojanowski 4, Sekulović 4, Oczkowicz 4, Grochowski 2.

Polski Cukier: Sulima 14, Mbodj 14, Lowery 14, Gruszecki 13, Cel 12, Śnieg 10, Umeh 10, Karnowski 8, Diduszko 0, Ratajczak 0.