Elana Toruń przegrywa trudny mecz w Częstochowie. Jak wygląda tabela II ligi w piłce nożnej?

12:52, 09.03.2020 FD Aktualizacja: 13:38, 09.03.2020
Skomentuj fot. materiały własne fot. materiały własne

Elana Toruń przegrywa w Częstochowie. Jak wygląda tabela?

Po miażdżącym zwycięstwie z Górnikiem Łęczna, zawodnicy Elany Toruń jechali do Częstochowy w roli zdecydowanego faworyta. Tamtejsza Skra postawiła jednak bardzo trudne warunki i wygrała wyrównane spotkanie 1:0.

Na spotkanie drużyna Bogusława Pietrzaka wyszła najmocniejszym składem. Od początku jednak coś w grze zespołu "nie szło". Pierwszy kwadrans zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy próbowali pokonać Pawła Sokoła, bramkarza toruńskiego klubu. Ten nie miał w sobotę (07.03) dobrego dnia i w 20 minucie sam wpakował sobie piłkę do siatki.

Od tego momentu Elana zaczęła atakować. Do końca pierwszej odsłony torunianie mieli sporo sytuacji, żeby wpakować piłkę do siatki. Ta jednak, jak zaczarowana, nie chciała przekroczyć linii w bramce Skry Częstochowa. Do przerwy 1:0 dla gospodarzy.

W drugiej odsłonie obraz gry się bardzo nie zmienił, ale tempo trochę opadło. W 80 minucie drugą żółtą kartkę dostał Matus Marcin i wiadome było, że torunianie nie będą mieli łatwo. Niestety, wynik do końca meczu się nie zmienił i to Skra Częstochowa zdobyła 3 punkty.

Elana Toruń zajmuje w tabeli II ligi 11 miejsce, mając 4 punkty straty do baraży o awans do I ligi i tyle samo przewagi nad strefą spadkową, którą otwiera właśnie częstochowska Skra. Prowadzi Widzew Łódź, przed Górnikiem Łęczna i Resovią Rzeszów. Kolejny rywal Elany czyli Stal Rzeszów jest 9.

Skra Częstochowa 1:0 Elana Toruń