Comeback toruńskiej Elany! Znicz był bez szans! Czy czeka nas marsz w górę tabeli? [FOTO]

11:29, 04.11.2019 FD Aktualizacja: 12:04, 04.11.2019
Skomentuj fot. Miłosz Zieliński fot. Miłosz Zieliński

Comeback toruńskiej Elany! Znicz był bez szans! [FOTO]

Elana Toruń w końcu wygrywa! Torunianie po słabej pierwszej i kapitalnej drugiej połowie pokonali Znicza Pruszków 2:1! Żółto-niebiescy awansowali tym samym w ligowej tabeli.

Torunianie przystępowali do meczu z drużyną z Pruszkowa po czterech niewygranych spotkaniach z rzędu. Taka seria nie mogła wpłynąć korzystnie na morale Elany. Zawodnicy Bogusława Pietrzaka rozpoczęli starcie ze Zniczem od straconej bramki - gola strzelił Moskwik. W pierwszej połowie gra żółto-niebieskich kompletnie się nie kleiła, a podsumowaniem tego był karny, którego zmarnował w 11 minucie Mariusz Kryszak.

Motywacyjna przemowa trenera w przerwie musiała pomóc, bo na drugą połowę wyszła inna drużyna. Elana zagrała ciekawie dla oka, szybko i przede wszystkim - skutecznie. W 56 minucie gola strzelił Bartosz Boniecki (wybrany później graczem meczu), a w 64 fantastycznym strzałem popisał się Krzysztof Kołodziej i torunianie wyszli na prowadzenie.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Elany. Torunianie awansowali na 13 miejsce w tabeli i uciekli od sąsiedztwa ze strefą spadkową. Miejmy nadzieję, że rozpoczęli też zwycięski marsz. Kolejny mecz Elana rozegra Gryfem Wejherowo (w najbliższą sobotę). Później żółto-niebieskich czeka jeszcze mecz z Bytovią Bytów (rewanżowy), Błękitnymi Stargard (23 listopada, w Toruniu) i ostatni w tym roku - z Olimpią w Elblągu.

Miejmy nadzieję, że zakończymy rundę w dobrych nastrojach!

Elana Toruń 2:1 Znicz Pruszków