Elana Toruń wywozi trzy punkty z Rybnika po golu Filipa Kozłowskiego i umacnia się na trzecim miejscu w tabeli

15:52, 02.03.2019 online Aktualizacja: 16:06, 02.03.2019
Skomentuj Fot. Redakcja Fot. Redakcja

Elana Toruń pokonała na wyjeździe ROW Rybnik 0:1 w meczu 22. kolejki II ligi. Bramkę na wagę trzech zdobył Filip Kozłowski.

Drugoligowcy powrócili do rywalizacji ligowej. Podopieczni Rafała Góraka mają za sobą serię przedsezonowych sparingów, podczas których prezentowali się z całkiem niezłej strony. Teraz jednak przyszedł czas na weryfikację formy z okresu przygotowawczego.

Rywalem torunian ROW 1964 Rybnik, który plasuje się na przedostatnim miejscu. Na papierze to przyjezdni byli faworytem tego spotkania. Pierwsze 45 minut jednak na remis. Ani jedni, ani drudzy nie byli w stanie pokonać bramkarza rywali. Przełamanie nadeszło dopiero w 57. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Filip Kozłowski. Napastnik Elany dopadł do piłki odbitej przez bramkarza i pewnym strzałem otworzył wynik tego spotkania.

W 73. minucie nasz zespół mógł podwyższyć na 2:0, ale skuteczną interwencją popisał się Rosa, który wybronił strzał Wołkowicza. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, mimo że ROW miał jeszcze w 94. minucie słupek. W tabeli Elana cały czas jest na trzecim miejscu, które gwarantuje bezpośredni awans do pierwszej ligi. Za tydzień (9 marca) zółto-niebiescy podejmą przed własną publicznością Resovię Rzeszów. Początek spotkania o godzinie 13:00.

ROW 1964 Rybnik - Elana Toruń 0:1 (0:0)

ROW 1964 Rybnik: Rosa – Janik, Wasiluk (75. Bukowiec), Krotofil, Mazurek (61. Tkocz), Zawadzki, Spratek (67. Brychlik), Jary, Giełażyn, Szkatuła, Rostkowski (78. Koch)

Elana Toruń: Mrozek – Dobosz, Kołodziejski, Onsorge, Górka, Wołkowicz, Stefanowicz, Lenartowski, Stryjewski (77. Kryszak), Kościelniak, Kozłowski (87. Ciechański)