FC Toruń remisuje z Clearexem Chorzów w meczu na szczycie [ZDJĘCIA]

08:24, 04.05.2018 MM Aktualizacja: 08:39, 04.05.2018
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

FC Toruń zremisowało w czwartek w hali UCS-u 2:2 z Clearexem Chorzów w pierwszym meczu grupy mistrzowskiej Fustal Ekstraklasy.

Podopieczni Łukasza Żebrowskiego przystąpili do kluczowej fazy sezonu, w której rozstrzygnie się walka o medale mistrzostw Polski. Jednym z kandydatów jest właśnie Clearex Chorzów, z którym torunianie mierzyli się w czwartkowe popołudnie.

Gospodarze nie mogli sobie pozwolić na porażkę, jeśli myśleli o bezpiecznym zachowaniu trzeciej pozycji. Z kolei chorzowianie liczyli na zwycięstwo, które pozwoliłoby im włączyć się do rywalizacji o podium.

Lepiej w ten mecz weszli przyjezdni, którzy w 10. minucie po strzale Piotra Łopucha objęli prowadzenie. Na odpowiedź FC trzeba  było czekać do 18. minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Mateusz Cyman. Do przerwy 1:1.

W drugich 20 minutach kibice również zobaczyli dwa gole. Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce. Najpierw w 36. minucie bramkarze Clearexu ponownie pokonał Cyman, a niecałe dwie minuty później do wyrównania doprowadził Vadym Ivanov.

W niedzielę FC Toruń podejmie przed własną publicznością Rekord Bielsko - Biała. Początek spotkania o godzinie 18:00.

FC Toruń - Clearex Chorzów 2:2 (1:1)

FC Toruń: Michał Wojciechowski (4), Marcin Mikołajewicz (7), Tomasz Kriezel (8), Sylwester Kieper (9), Mykola Morozov (10), Karol Czyszek (11), Mateusz Waszak (13), Krzysztof Elsner (17), Nicolae Neagu (18), Remigiusz Spychalski (22), Kamil Naparło (31), Mateusz Cyman (66), Marcin Mrówczyński (92), Dawid Wędołowski (98)

Clearex Chorzów: Robert Gładczak (2), Tomasz Golly (4), Mikołaj Zastawnik (6), Mariusz Seget (7), Mateusz Omylak (8), Piotr Łopuch (9), Maciej Mizgajski (10), Szymon Łuszczek (11), Robert Świtoń (17), Adam Wędzony (19), Sebastian Leszczak (21), Rafał Krzyśka (23), Vadym Ivanov (24), Patryk Puzio (25)