Zamknij

Toruńscy piłkarze w czołówce! Wygrali prestiżowy turniej i pojadą na ogólnopolskie zawody

FD 13:15, 11.04.2019 Aktualizacja: 13:18, 11.04.2019
Skomentuj fot. nadesłane/materiały organizatora fot. nadesłane/materiały organizatora

Toruńscy piłkarze w czołówce! Wygrali prestiżowy turniej

Mistrzami województwa kujawsko-pomorskiego w XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zostali chłopcy z SP 8 Toruń (kategoria do lat 8). Teraz pojadą na ogólnopolskie zawody!

Turniej, który wykreował wiele polskich gwiazd piłkarskich jest szansą dla młodych zawodników. Z pewnością wykorzystują ją chłopcy z SP nr 8 w Toruniu. Młodzi piłkarze wygrali wojewódzką edycję w Świeciu. Grę ich oraz pozostałych uczestników docenił Eugeniusz Nowak, szef K-PZPN.

– Jesteście doskonałymi reprezentantami regionu, z przyjemnością będziemy obserwować waszą przygodę z piłką nożną. Słynny Brazylijczyk Pele powiedział kiedyś, że nie ma dobrego piłkarza, jeżeli głowa służy mu tylko do odbijania piłki. Musicie zwracać uwagę nie tylko na trening, ale też na naukę, abyście wyrośli na wspaniałych piłkarzy, a przede wszystkim wspaniałych ludzi – podkreślił Nowak, który pełni też funkcję wiceprezesa PZPN ds. organizacyjno-finansowych.

Toruńscy piłkarze przeszli turniej jak burza a w wielkim finale (po bardzo zaciętym meczu) wygrali z UKS Gol Brodnica 2:1. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Franciszek Wandowicz z toruńskiej szkoły. 

Teraz młodzi adepci piłkarscy zagrają w wielkim finale na stadionie PGE Narodowym. Ich rywalizacji będzie przyglądać się m.in. Jerzy Brzęczek i Zbigniew Boniek

 

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

KomanKoman

1 0

Gratulacje !
Artykuł nierzetelni napisany!
W tej kategorii nie ma finału ogólnopolskiego.

17:03, 11.04.2019
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%