Przez cały czerwiec każdy przejazd rowerem może pomóc Toruniowi awansować w ogólnopolskim rankingu. Właśnie ruszyła kolejna edycja Rowerowej Stolicy Polski. W grze są nie tylko kilometry i prestiż, ale także nagrody dla najbardziej aktywnych uczestników.
1 czerwca rozpoczęła się główna rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2026. Przez najbliższy miesiąc mieszkańcy Torunia będą mogli zbierać kilometry dla swojego miasta, rywalizując z uczestnikami z całego kraju.
Akcja potrwa do 30 czerwca i tradycyjnie odbywa się za pośrednictwem aplikacji Aktywne Miasta, która rejestruje przejazdy rowerowe uczestników.
Poprzednia edycja pokazała, że mieszkańcy chętnie angażują się w rowerową rywalizację. W 2025 roku dla Torunia kręciło 2382 uczestników, którzy przejechali łącznie ponad 152 tysiące kilometrów.
Pozwoliło to miastu awansować aż o dziewięć pozycji w ogólnopolskim zestawieniu i zakończyć rywalizację na 31. miejscu spośród 55 miast.
W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze lepszy wynik.
Dołączenie do zabawy jest bezpłatne. Wystarczy pobrać aplikację Aktywne Miasta, założyć konto, wybrać rywalizację Rowerowa Stolica Polski 2026 i wskazać Toruń jako miasto, dla którego będą naliczane kilometry.
Następnie wystarczy uruchamiać aplikację podczas przejazdów rowerowych i zbierać kolejne kilometry dla miasta.
Na uczestników czekają również nagrody. Osoby, które przejadą minimum 250 kilometrów, otrzymają lampkę rowerową. Za pokonanie 500 kilometrów przewidziano koszulkę rowerową.
Najbardziej wytrwali, którzy osiągną wynik co najmniej 1000 kilometrów, będą mogli powalczyć o profesjonalny rower ufundowany przez partnera akcji.
Nagrodzone zostaną także trzy kobiety i trzech mężczyzn, którzy zgromadzą największą liczbę kilometrów dla Torunia.
Jednym z najważniejszych wydarzeń tegorocznej edycji będzie „Toruń na Rowery”, zaplanowany na 14 czerwca. Organizatorzy liczą, że wspólny przejazd pozwoli nie tylko promować aktywny styl życia, ale także znacząco zwiększyć liczbę kilometrów zapisanych na konto miasta.
Do udziału zachęcani są zarówno doświadczeni rowerzyści, jak i osoby, które korzystają z roweru jedynie okazjonalnie.
W tej rywalizacji liczy się każdy kilometr.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz