Zamknij

Medal nie dla Torunia. Koniec sezonu dla żużlowców Apatora!

Adam Jóźwiak Adam Jóźwiak 09.30, 26.09.2022 A.J.
Skomentuj fot. Agnieszka Bielecka
REKLAMA

Drużyna For Nature Solutions Apatora Toruń przegrała w Częstochowie z miejscowym zielona-energia.com Włókniarzem 31:59 i przegrała dwumecz o brązowy medal. Torunianie zakończyli sezon 2022 na czwartym miejscu.

Torunianie pierwsze spotkanie na Motoarenie wygrali 46:44, ale w rewanżu lepsi byli żużlowcy z Częstochowy. 

 

Liderem gospodarzy był Fredrik Lindgren, który zdobył komplet punktów (13+2). Dla gości najlepiej punktował Robert Lambert – 13 punktów.

Pierwszy bieg spotkania rozpoczął się idealnie dla kibiców gości, gdyż para Patryk Dudek – Paweł Przedpełski pokonała podwójnie świeżo upieczonego indywidualnego mistrza Europy i lidera gospodarzy – Leona Madsena oraz Kacpra Worynę. Na ich nieszczęście, kolejne trzy biegi to trzy podwójne zwycięstwa częstochowian, którzy odrobili stratę w dwumeczu i szybko zbudowała przewagę nad torunianami.

Druga seria startów to trzy remisy biegowe, a w zespole gości ciężko było znaleźć pozytywy poza świetnie spisującym się Brytyjczykiem Robertem Lambertem. Mocno zagubiony był Patryk Dudek. Świetnie za to spisywał się Fredrik Lindgren, który był niepokonany.

Czwarta seria to absolutna dominacja częstochowian. Trzy podwójne zwycięstwa spowodowały, że już po biegu dwunastym ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa był pewien zdobycia brązowych medali DMP 2022! Jakub Miśkowiak swoim występem w spotkaniu wpisał się także do historii Włókniarza zdobywając tytuł najskuteczniejszego juniora w historii częstochowskiego klubu.

W pierwszym z biegów nominowanych gospodarze przedłużyli swoją serię podwójnych zwycięstw, natomiast w ostatniej gonitwie wygrali drużynowo 4:2 i ostatecznie rozbili gości z Torunia 59:31, a w dwumeczu 103:77. Częstochowianie kończą sezon na trzeciej lokacie, natomiast ekipa Roberta Sawiny na czwartym.

(Tekst Kamil Szyszkowski - PGE Ekstraliga)

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%