Toruń: ogromne emocje na Motoarenie. Bartosz Zmarzlik wicemistrzem świata!

08:42, 03.10.2021 ddtorun.pl/informacja prasowa Aktualizacja: 08:45, 03.10.2021
Skomentuj Fot. Sławomir Kowalski Fot. Sławomir Kowalski

Grand Prix na żużlu w 2021 roku trafia do Rosjanina Artioma Łaguty! Na toruńskiej Motoarenie w sobotę 2 października 2021 r. odbyły się finałowe rozgrywki cyklu Speedway Grand Prix. W finałowy wieczór na Motoarenie nie zabrakło emocji.

Sobotnie rozgrywki wygrał Bartosz Zmarzlik, do którego tytuł mistrzowski trafiał już dwukrotnie. Po mniej udanym starcie w dniu poprzednim Zmarzlik jeździł w sobotni wieczór znakomicie.

Świetnie spisywali się też Leon Madsen, Maciej Janowski, Tai Woffinden i Emil Sajfutdinow. Istniało zatem realne zagrożenie, że Rosjanin na ostatniej prostej wypuści z rąk mistrzostwo świata.

Przełomowy okazał się bieg trzynasty, w którym Łaguta zdecydował się na spore zmiany w sprzęcie i odniósł pierwsze zwycięstwo tego wieczoru. Rosjanin wygrał kolejny wyścig, wykorzystując pierwsze pole startowe. Ponownie imponował prędkością, jak w poprzednich turniejach Grand Prix w sezonie 2021.Zmarzlik nie zamierzał jednak rezygnować z walki o trzecie złoto IMŚ.

To właśnie Polak wygrał rundę zasadniczą z 13 punktami na koncie. Los chciał, że już w pierwszym półfinale zobaczyliśmy gorzowianina z Łagutą, a towarzyszyli im Woffinden i Madsen. Wywalczenie awansu do biegu finałowego dawało Rosjaninowi tytuł mistrzowski.

W drugim półfinale najlepsi okazali się Janowski i Sajfutdinow, dzięki czemu na zakończenie SGP 2021 dostaliśmy pojedynek Polski z Rosją. W pasjonującym finale najlepszy okazał się Zmarzlik.

Jednak ostatecznie mistrzem świata został Rosjanin Artiom Łaguta, a Polak uplasował się na pozycji drugiej. Brąz trafił do Emila Sajfutdinowa.