Zamknij

Toruń: ogromne emocje na Motoarenie. Bartosz Zmarzlik wicemistrzem świata!

08:42, 03.10.2021 | ddtorun.pl/informacja prasowa
Skomentuj Fot. Sławomir Kowalski
REKLAMA

Toruń: ogromne emocje na Motoarenie. Bartosz Zmarzlik wicemistrzem świata!

Grand Prix na żużlu w 2021 roku trafia do Rosjanina Artioma Łaguty! Na toruńskiej Motoarenie w sobotę 2 października 2021 r. odbyły się finałowe rozgrywki cyklu Speedway Grand Prix. W finałowy wieczór na Motoarenie nie zabrakło emocji.

Sobotnie rozgrywki wygrał Bartosz Zmarzlik, do którego tytuł mistrzowski trafiał już dwukrotnie. Po mniej udanym starcie w dniu poprzednim Zmarzlik jeździł w sobotni wieczór znakomicie.

Świetnie spisywali się też Leon Madsen, Maciej Janowski, Tai Woffinden i Emil Sajfutdinow. Istniało zatem realne zagrożenie, że Rosjanin na ostatniej prostej wypuści z rąk mistrzostwo świata.

Przełomowy okazał się bieg trzynasty, w którym Łaguta zdecydował się na spore zmiany w sprzęcie i odniósł pierwsze zwycięstwo tego wieczoru. Rosjanin wygrał kolejny wyścig, wykorzystując pierwsze pole startowe. Ponownie imponował prędkością, jak w poprzednich turniejach Grand Prix w sezonie 2021.Zmarzlik nie zamierzał jednak rezygnować z walki o trzecie złoto IMŚ.

To właśnie Polak wygrał rundę zasadniczą z 13 punktami na koncie. Los chciał, że już w pierwszym półfinale zobaczyliśmy gorzowianina z Łagutą, a towarzyszyli im Woffinden i Madsen. Wywalczenie awansu do biegu finałowego dawało Rosjaninowi tytuł mistrzowski.

W drugim półfinale najlepsi okazali się Janowski i Sajfutdinow, dzięki czemu na zakończenie SGP 2021 dostaliśmy pojedynek Polski z Rosją. W pasjonującym finale najlepszy okazał się Zmarzlik.

Jednak ostatecznie mistrzem świata został Rosjanin Artiom Łaguta, a Polak uplasował się na pozycji drugiej. Brąz trafił do Emila Sajfutdinowa.

Speedway Grand Prix 2021:

1. Artiom Łaguta (MFR) 192 pkt

2. Bartosz Zmarzlik (Polska) 189 pkt

3. Emil  Sajfutdinow (MFR) 149 pkt

4. Fredrik Lindgren (Szwecja) 149 pkt

5. Maciej Janowski (Polska) 129 pkt

6. Tai Woffinden (Wielka Brytania) 122 pkt

Wcześniej prezydent Michał Zaleski poinformował, że Toruń w 2023 roku będzie gospodarzem Drużynowego Pucharu Świata. To reaktywacja lubianej przez kibiców rywalizacji po kilku latach przerwy.

Przed rozpoczęciem finałowych biegów prezydent Torunia wręczył Kryształowego Anioła Paulowi Bellamiemu, dyrektorowi zarządzającemu Motorsports Events w IMG, która obsługuje serię FIM Speedway Grand Prix.

 - Jest przyjacielem Torunia, bardzo kocha nasze miasto. Dziękuję, że przez 14 edycji mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu – mówił prezydent Michał Zaleski.

(ddtorun.pl/informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%